Connect with us

Aktuality

Rozpočet už je na svete, poslanci sa ale k nemu stavajú opatrne

Published

on

Reklama
Reklama

Návrh programového rozpočtu na rok 2016 už je na svete. Mesto ho zverejnilo na svojej internetovej úradnej tabuli v pondelok 7. decembra vo večerných hodinách. Podľa zverejneného materiálu by mali Piešťany v budúcom roku pracovať s približne 22,7 miliónmi eur. Keďže však bol tento najdôležitejší dokument kvôli organizačným zmenám na úrade  „šitý horúcou ihlou“, niektorí poslanci deklarovali, že si chcú čísla v ňom uvedené, poriadne preveriť. Podľa posledných informácií sa na rokovaní s vedením mesta v stredu 9. decembra prítomní zastupitelia dohodli, že rozpočet budú schvaľovať až po novom roku.

vydavky mesto PN podla kapitol 2009 - 2014K návrhu nového rozpočtu mali už vo štvrtok 10. decembra zasadnúť na spoločnom rokovaní aj komisie pri Mestskom zastupiteľstve. Ráno však tajomníci z úradu oznámili ich členom, že „vzhľadom na výsledky rokovania medzi vedením mesta a poslancami“, sa spoločné zasadnutie nekoná. Ako potvrdila poslankyňa Zita Bruncková (nezávislá – Klub Spoločne pre Piešťany) na stretnutí s vedením mesta deň predtým, v stredu 9. decembra sa dohodli, že najskôr sa bude k rozpočtu konať viacero pracovných rokovaní. Na nich budú prerokovávať najskôr príjmovú časť a potom postupne všetky programy výdavkovej stránky navrhovaného rozpočtu.

Poslanci podľa nej kládli na zasadnutí viacero otázok. Týkali sa napríklad výsledkov doterajšieho čerpania rozpočtu roka 2015, plánovaných vysokých nákladov na mzdy, rozpočtu mestskej polície, pýtali sa i na detaily úverov či chýbajúce údaje v komentári.

Prvé dohodnuté pracovné rokovanie by sa malo konať už budúci týždeň v utorok 15. decembra. O dva dni neskôr sa zasa poslanci stretnú na poslednom tohtoročnom mestskom zastupiteľstva.

Reklama

zmena prijmy mesta PN 2010 - 2014-red-, foto: archív PNky

Populárne články