Úvod Aktuality Roky skrytá fontána pri Slovane uzrela svetlo sveta

Roky skrytá fontána pri Slovane uzrela svetlo sveta

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Unikátne dielo architekta Kvapila celé dekády zarastalo náletovou zeleňou, ktorú nedávno odstránili. V prístupe k fontáne a vzácnym sochám bráni ešte plot 트릭아트 던전 다운로드.


[singlepic id=21361 w=320 h=240 float=right]
Obnoviť pamiatku zapísanú v zozname nehnuteľných pamätihodností mesta navrhol vo februári na zasadnutí Kultúrnej a názvoslovnej komisie MsZ riaditeľ Balneologickéo múzea Vladimír Krupa. Veci sa pohli a neprehľadný porast v okolí fontány prednedávnom vyklčovali 한영번역기 다운로드. V prístupe k fontáne bráni ešte vysoký plot.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Priamo pred vchodom do hotela Slovan sa kedysi nachádzal obľúbený priestor na posedenie a oddych 낭만에 대하여 다운로드. Jeho dominantou bola fontána s obdĺžnikovým bazénom, barokovými sochami a balustrádami. Zbytky jedného zo stĺpikových ozdobných zábradlí sú z juhozápadu prístupné dodnes, ostatné súčasti v minulosti vyhľadávaného miesta skrýva vysoký kovový plot genius education textbooks.

[singlepic id=21364 w=320 h=240 float=left]Fontána by pritom mohla byť súčasťou mestského parku a skrášliť okolie hotela Slovan Yonsei University program. O revitalizácii tohto priestoru odporučila primátorovi rokovať so zástupcami kúpeľov kultúrna komisia mestského zastupiteľstva. Cieľom bolo odstránenie plota, ošetrenie zelene, odstránenie náletových drevín a kontrola cenných pieskovcových plastík 빨간약 다운로드. Tie pochádzajú z kaštieľa v Kráľovej pri Senci, rovnako ako sochy antických bohov stojace pred hotelom Thermia Palace.

Koncom septembra zmizol spoza plota hustý porast, cez ktorý nebolo možné zbytky fontány ani zahliadnuť 언터처블 영화 다운로드. Sprístupnenie fontány verejnosti však zatiaľ nikto nepotvrdil. Žiadne nové informácie nemá predseda Kultúrnej a názvoslovnej komisie MsZ Martin Valo ani hovorkyňa Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany Jana Štefečková-Beňačková Two Heart2.

[nggallery id=1179]

REKLAMA