Connect with us

Aktuality

Piešťany centrom futbalových ME do 17 rokov

Published

on

Reklama
Reklama

Informáciu, ktorá bola spomenutá na poslednom mestskom zastupiteľstve pri prerokovaní návrhu o prenájme futbalového štadiónu, dnes potvrdil aj tlačový zástupca Západoslovenského futbalového zväzu.

[singlepic id=19866 w=320 h=240 float=left]O skultúrnenie štadióna sa má postarať nový nájomca. Jedným z argumentov v jeho prospech bola aj správa o tom, že Slovensko bude v roku 2013 hostiť Majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 17 rokov. Túto informáciu počas diskusie spochybnila poslankyňa Iveta Babičová, ktorá vychádzala z agentúrnych správ. Tie v súvislosti s konaním šampionátu spomínali iba Trnavu a Senicu.

[singlepic id=19874 w=320 h=240 float=right]„V Piešťanoch bude centrála jednej skupiny, druhá skupina bude mať centrálu v Žiline,“ informoval dnes tlačový zástupca Západoslovenského futbalového zväzu Štefan Korman a dodal, že zápasov bude viac a zatiaľ nie je isté, kde sa budú hrať: „V ponuke sú štadióny na západnom Slovensku. V hre je Trnava, Senica, Trenčín, Nitra a potom samozrejme, že Piešťany, kde je centrála. Ja si myslím, že sa tam zápas hrať bude, ale v tom teraz nemá nikto istotu. Žiadne miesto zatiaľ nie je vylúčené.“

Rozhodnutie, že sa šampionát uskutoční na Slovensku padlo 3. októbra v Minsku. Naša reprezentácia má automaticky istú účasť na týchto majstrovstvách. „U nás potom prebiehala súťaž o to, ktorý región to dostane. Argumentom pre Piešťany bolo prirodzené spojenie futbalu a oddychu. Práve to mladí futbalisti potrebujú a u vás na to boli vytvorené podmienky,“ uzavrel Štefan Korman.

Reklama

(mp)

Populárne články