Connect with us

Aktuality

Rokovanie krajského zastupiteľstva po Veľkej noci formou videokonferencie

Published

on

Reklama
Reklama

Najbližšie zasadnutie zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja v polovici apríla sa má uskutočniť prostredníctvom videokonferencie. Podľa župana Jozefa Viskupiča im takúto formu rokovania umožňuje nová legislatíva, ktorú schválila národná rada v skrátenom konaní.

Zmenu inicioval práve trnavský župan a predseda Združenia samosprávnych krajov – SK 8  v spolupráci so zástupcami ZMOS-u a Únie miest Slovenska.  Po rokovaní s ministrom vnútra vznikol legislatívny návrh, ktorý dáva možnosť rokovať zastupiteľstvám aj alternatívnou formou.

„Mimoriadna situácia si vyžaduje aj mimoriadne opatrenia. Preto som rád, že vláda prijala návrh trnavskej župy a SK8 a nová legislatíva nám umožňuje rokovať aj prostredníctvom videokonferencie. Najbližšie rokovanie zastupiteľstva TTSK absolvujeme týmto novým spôsobom, čím ochránime zdravie poslancov, zamestnancov úradu a aj samotnej verejnosti. Na druhej strane budeme môcť prijať rozhodnutia, vďaka ktorým zabezpečíme fungovanie kraja,“ povedal Jozef Viskupič. Krajskí poslanci sa na prvom online zasadnutí majú stretnúť v stredu 15. apríla.

Reklama

Riadne zasadnutie Zastupiteľstva TTSK, ktoré bolo naplánované na stredu 18. marca, sa neuskutočnilo. Svoju neúčasť totiž ospravedlnila už viac ako polovica zo 40 poslancov zastupiteľstva, kvôli čomu by nebolo uznášaniaschopné.

-red/TS- Ilustr. foto: trnava-vuc.sk, FB TTSK

Populárne články