Connect with us

Aktuality

Rodiny s deťmi strávia leto v Karibiku

Published

on

Reklama

Jednotlivci, súkromné firmy aj Služby mesta Piešťany pomáhajú postaviť nové detské ihrisko pre najmenšie deti pri Materskom centre Úsmev.

Mesto Piešťany prenajalo občianskemu združeniu Materské centrum ÚSMEV pozemok na ulici Andreja Hlinku za symbolické euro. „Celé sa to začalo ešte vo februári. V prvom rade bolo potrebné zistiť komu patrí pozemok, nakresliť projekt a podať žiadosť o prenájom pozemku, ktorá prešla schvaľovacím procesom komisiami MsÚ, mestskou radou a nakoniec mestským zastupiteľstvom. S odborným nákresom projektu nám pomohla poslankyňa Eva Wernerová. V máji bola podpísaná nájomná zmluva,“ povedala o začiatkoch prípravy ihriska Dáša Dzurechová predsedníčka MC ÚSMEV.

Reklama

[singlepic id=14770 w=320 h=240 float=left]Ihrisku Karibik dominuje pieskovisko v tvare plachetnice, ktoré už je na pozemku nainštalované aj s hracím domčekom – prístavom. Oplotenie ihriska čoskoro postavia Služby mesta Piešťany. „Máme už vyrobené dekorácie, ktoré chceme povešať na rybársku sieť na plote. Sú to rôzne farebné rybičky a mušličky…. Celé prostredie bude zladené v morskom štýle,“ doplnila Dáša Dzurechová.

Okrem plota ešte chýbajú 2 pružinové hojdačky, ktoré sa budú montovať v najbližších dňoch. Názov vznikol vďaka lodi – pieskovisku, ktorá na ihrisko „doplávala“ koncom mája. Správnej lodi nesmie chýbať veľká plachta a kormidlo. „Plachtu – vlajku na jej stožiar zakúpil poslanec Martin Cifra. Viacero jednotlivcov prispelo hotovosťou, medzi nimi aj Rytmus,“ teší sa D. Dzurechová.

Reklama

Postaviť verejné ihrisko nie je jednoduchá a ani lacná záležitosť. MC ÚSMEV venovalo veľmi veľa úsilia a energie hľadaniu partnerov – sponzorov. Prostriedky sa snažia získať aj formou grantových projektov Nadácie Orange a Nadácie Dexia Banky. Projekt bol zaslaný aj na Trnavský VÚC.

[singlepic id=14771 w=320 h=240 float=right]„Všetkým zúčastneným sponzorom patrí naša veľká vďaka. Každé zariadenie má svojho “patróna – darcu.“ Pružinovú hojdačku „kačka“ zakúpila reštaurácia Furman, hojdačku „rybka“ Vacuumschmelze a Monsalvy. Prevažovaciu hojdačku deťom venoval Lions club. Na plachetnicu okrem MC ÚSMEV prispeli PipeLife, Nelkina babička a Stavoúdržba poskytla piesok. Prístav – domček na hranie s kresliacou tabuľou darovala firma ON Semiconductor. Prevádzkový poriadok a značenie na ihrisku vyrobila spoločnosť Wai, farby na lavičky a zariadenia darovala Farbena,“ vymenúva ďalších dobrodincov predsedníčka centra.

Ihrisko, ktoré otvoria v najbližších týždňoch patrí pod správu Materského centra ÚSMEV. Bude prístupné širokej verejnosti každý pracovný deň od 8.00 do 12.00 h a od 15.00 do 19.00 h. Celkové náklady na jeho výstavbu presiahli 3000 eur.

[singlepic id=14820 w=320 h=240 float=left]Materské centrum ÚSMEV, by ešte na dotvorenie „pirátskeho“ prostredia potrebovalo nízky drevený sud alebo truhlicu. V nej budú namiesto pokladu kvety. Pomohli aj skauti, ktorí zo stromov vyrúbaných na Teplickej ulici zhotovili lavičky. Zatiaľ sa však nenašlo auto, ktoré by ich zo Skautského domu priviezlo. Zanietené mamičky, ktoré na vybudovaní ihriska pracujú, konštatovali, že ihrisko ešte stále nemá finálnu podobu a uvítali by ďalších sponzorov, ktorí by prispeli na dovybavenie. Plánujú totiž ešte napríklad nákup šmýkačky. Ak by ste chceli tento projekt podporiť, kontakty nájdete tu.

Autor: M. Palkovič Foto: MC Úsmev

 

Populárne články