Connect with us

Aktuality

Rodičia malých hokejistov chystajú protest pred mestským úradom

Zhromaždenie pred mestským úradom v Piešťanoch chystajú rodičia malých piešťanských hokejistov na stredu 15. februára o 15-tej hodine. Dôvodom je vyjadrenie nespokojnosti s konaním mesta vo veci zimného štadióna. Ten je momentálne zatvorený a samospráva po rekonštrukcii strechy chystá výmenu celého chladiaceho systému. Malí Havrani však majú aj ďalší problém. Pre zatvorený štadión musia chodiť trénovať do Nového Mesta nad Váhom, kde za ľad musia platiť a samospráva hoci šetrí na tom, že neprevádzkuje ľad v Piešťanoch, im pomocnú ruku zatiaľ nepodala.

Published

on

Reklama

O plánovanom proteste v Piešťanoch informovala pred pár dňami RTVS v hlavnej spravodajskej relácii v reportáži o podobnom proteste z Banskej Bystrice. Aktuálne rodičia mladých piešťanských hokejistov zverejnili výzvu na sociálnej sieti, aby ich prišli podporiť priatelia, priatelia priateľov a ich priatelia.

„Príďte podporiť naše deti a ich sny, ich radosť zo športovania, z hokeja, z krasokorčuľovania, alebo z korčuľovania ako takého. Príďte podporiť zimný šport v Piešťanoch, ktorý tu má bohatú históriu a všetci ho máme radi. Reálne hrozí, že zimný štadión nebude pre nás otvorený, ani ďalšiu sezónu nakoľko naše Mesto Piešťany, teda hlavne ľudia vo vedení mesta nekonajú a neriešia problémy, schovávajú hlavu do piesku a nám rodičom zostávajú len dve veci. Trénovať v iných mestách, čo je dlhodobo nereálne, alebo skončiť, tak ako už urobilo mnoho detí. Verím, že sa nájde vôľa, chuť a spoločnými silami dosiahneme cieľ. Trénovať na našom zimnom štadióne, zahrať si partičkový hokej a smiať sa s kamarátmi v našej šatni, alebo sa pripravovať na krasokorčuliarske preteky,“ napísal v pozvánke Xavier Bartoš, ktorý zhromaždenie inicioval.

Reklama

Pred dvomi týždňami navštívili primátora Mesta Piešťany zástupcovia Slovenského zväzu ľadového hokeja, Miroslav Lažo a Richard Pavlikovský, ktorí apelovali na potrebu podpory hokejového klubu HK Havrani zo strany Mesta Piešťany a predstavili tiež rozvojové možnosti pre budúcnosť hokeja v Piešťanoch. Samospráva o tejto návšteve neinformovala.

Akútnym problémom HK Havrani je, že musí platiť za ľad v Novom Meste nad Váhom a to sú výdavky, ktoré klub nikdy nemal, keďže v Piešťanoch za ľad neplatil a prevádzkovateľovi štadióna na energie prispievalo mesto. Havrani, žiadali samosprávu o pomoc v tejto veci opakovane, ale zatiaľ bez výsledku. To je v kontraste napríklad so situáciou v Topoľčanoch, či v Trenčíne, kde tiež štadióny boli v rekonštrukcii, avšak samosprávy klubom hradili ľad v iných mestách.

Reklama

Tomáš Hudcovič

Populárne články