Connect with us

Aktuality

Riaditeľom úradu práce je opäť Miloš Tamajka

Published

on

Reklama

Vláda Roberta Fica vymenila šéfov úradov práce, sociálnych vecí a rodiny po celom Slovensku. V Piešťanoch nahradí Oľgu Solmošiovú jej predchodca.

„Deň nástupu do funkcie riaditeľa je 17. máj,“ potvrdil informáciu krátko po rokovaní vlády Miloš Tamajka, mestský poslanec za stranu Smer-SD, ktorý už úrad viedol v rokoch 2008 až 2010. Z postu ho vtedy odvolala vláda Ivety Radičovej.

Reklama

Na otázku, čo si myslí o výmene šéfov úradov po nástupe každej vlády odpovedal: „Tento proces bol nastavený, už od vzniku Slovenskej republiky v roku 1993.“ Odmietol, že je politickým nominantom: „Nakoľko s vedením úradu práce, sociálnych vecí a rodiny už skúsenosti mám, považujem sa za odborne spôsobilého kandidáta na túto pozíciu.“

Jeho prvým krokom po nástupe do funkcie bude „zneškodnenie „nastraženej časovanej bomby“ v podobe nefunkčného informačného systému služieb zamestnanosti, ktorý bol daný do ostrej prevádzky pred niekoľkými dňami, avšak jeho nefunkčnosť sa dá prirovnať k problémom na daňových úradoch,“ odpovedal Miloš Tamajka.

Reklama

Podľa jeho slov sú v procese prípravy nové nástroje zamestnanosti vo forme národných projektov pre nezamestnaných a na podporu podnikateľských subjektov. K zvýšeniu zamestnanosti v našom regióne by podľa neho mohla prispieť podpora existujúcich zamestnávateľov, ktorí by rozširovali kapacitu výroby a zamestnávali viac osôb. „Ťažko hovoriť o nových investoroch, nakoľko je to v kompetencii samosprávy,“ uzavrel staronový riaditeľ úradu práce a mestský poslanec Miloš Tamajka.

Text: Martin Palkovič Foto: th

REKLAMA

Populárne články