Connect with us

Aktuality

ZMOS: Remo Cicutto je kandidátom na šéfa ÚVO

Published

on

Reklama

Potvrdili to najvyšší funkcionári Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) na sneme, ktorý sa začal 17. mája dopoludnia. O novom predsedovi Úradu pre verejné obstarávanie má rozhodnúť konsenzus medzi opozíciou, ZMOS-om a zamestnávateľmi.

[singlepic id=8508 w=320 h=240 float=right]Ján Figeľ iba deň predtým, po dlhých rokovaniach povedal, že opozícia má svojho kandidáta, Mal by ním byť nominant KDH Peter Mach.

Reklama

Na sneme ZMOS-u vystúpil premiér Robert Fico a využil prítomnosť opozičných zástupcov, aby zopakoval svoj postoj: „Vláda Slovenskej republiky vymenuje predsedu Úradu pre verejné obstarávanie len vtedy, ak sa opozícia dohodne so ZMOS-om a zamestnávateľmi.“

Doplnené o stanovisko Jána Figeľa (17. mája 15.05 h): „Ak sa chce vláda kontrolovať sama, treba to povedať rovno. Ak má na to sociálnych partnerov, treba to povedať rovno. V kontrolných funkciách však musia byť ľudia, ktorí obstoja nielen odborne, ale aj eticky. Iba odbornosť nestačí.“

Reklama

Fico na sneme ZMOS-u hovoril aj o problémoch samospráv s verejným obstarávaním: „Pozývame vás k tvorbe zákona o verejnom obstarávaní. Bez vašich každodenných skúsenosti zákon nemôže fungovať. Každý si myslí, že najnižšia cena je pre Slovensko najlepšie riešenie. Nie je to pravda,“ povedal premiér zástupcom samospráv a dodal, že vie o vyčíňaní firiem, ktoré využívajú nedostatky zákona o verejnom obstarávaní. „Majú viac právnikov ako murárov,“ charakterizoval takéto spoločnosti predseda ZMOS-u Jozef Dvonč.

Problém s najnižšou vysúťaženou cenou vo verejnom obstarávaní, ale nekvalitne odvedenou prácou rieši aj piešťanská radnica v súvislosti s rekonštrukciou Kolonády.

Text: Martin Palkovič

Populárne články