Connect with us

Aktuality

Z ulíc Piešťan zmizli cisterny

Published

on

Reklama

Všetky autá prevážajúce po diaľnici pohonné látky museli doteraz prechádzať cez mesto. Zaťažovali   cestnú premávku na Vrbovskej, Bratislavskej a Žilinskej, za Piešťanmi opäť zišli na diaľnicu. Dopravné značky, ktoré im to prikazovali 7. mája z Národná diaľničná spoločnosť odstránila.

[singlepic id=15720 w=320 h=240 float=right]Potvrdilo to ministerstvo dopravy aj radnica: „Dopravné značenie B22 Zákaz vjazdu vozidiel prepravujúcich náklad, ktorý môže spôsobiť znečistenie vody bolo z diaľnice D1 v úseku od diaľničného privádzača Piešťany po diaľničný privádzač Horná Streda a z cesty I/61 odstránené,“ informovala Barbora Piovarčiová z kancelárie primátora.

Reklama

Skončil sa tak rok trvajúci proces. Najprv musel Obvodný úradu životného prostredia Piešťany zvolať konanie o zúžení ochranného pásma zdroja pitnej vody pri Veľkom Orvišti. K rozhodnutiu prišlo v novembri. Následne podal odbor dopravy mestského úradu podnet Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) na zmenu dopravného značenia. Tá však mohla byť vykonaná až po odsúhlasení Prezídiom policajného zboru SR a tomu musela predchádzať žiadosť z ministerstva dopravy.

Po mnohých rokoch by si preto mali najmä obyvatelia Žilinskej oddýchnuť od kamiónov, ktoré zbytočne prechádzali v tesnej blízkosti ich domov. V roku 1988 keď bol úsek diaľnice D1 Piešťany – Horná Streda dokončený, boli najmä pohonné látky prevážané po železnici. Postupne sa ich preprava čoraz viac presúvala na diaľnicu a teda aj do ulíc Piešťan. Zaťaženie cestnej premávky bolo preto v posledných rokoch dlhodobo neúnosné.

Reklama

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články