Connect with us

Aktuality

Remo Cicutto je v Rade Úradu pre verejné obstarávanie

Published

on

Reklama

Primátora Piešťan vláda včera vymenovala za člena kolektívneho orgánu, ktorý bude dozerať na tendre. Nominovalo ho Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS). Jeho funkčné obdobie je päť rokov.

[singlepic id=8508 w=320 h=240 float=right]Rada, ktorej činnosť upravuje zákon o verejnom obstarávaní, má posudzovať, či sú rozhodnutia ÚVO správne, dozerať na férovosť tendrov, ale aj schvaľovať dodatky k už existujúcim zmluvám. Má deväť členov. Sú medzi nimi predseda a podpredsedovia úradu a šesť osôb, ktoré včera vymenovala vláda.

Reklama

Primátor Remo Cicutto sa mal na jar minulého roka uchádzať o funkciu šéfa Úradu pre verejné obstarávanie. Jeho nomináciu vtedy výkonný podpredseda ZMOS Milan Muška nepotvrdil. Za člena Rady ÚVO ho Združenie miest a obcí Slovenska vláde navrhlo. Spomedzi všetkých kandidátov dostal od výberovej komisie druhý najvyšší počet bodov.

Požadovanú päť ročnú prax v odbore preukázal tým, že sa ako primátor podieľal verejnom obstarávaní. Piešťany boli jednou z prvých slovenských samospráv, ktoré obstarávali prostredníctvom elektronických aukcií.

Reklama

Remo Cicutto pôsobí vo funkcii primátora tretie volebné obdobie. Okrem toho je poslancom zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja, členom rady a predsedníctva ZMOS, predsedom dozornej rady Letiska Piešťany a Trnavskej vodárenskej spoločnosti, predsedom predstavenstva Rezortu Piešťany, členom správnych rád Národného ústavu reumatických chorôb a Univerzity sv. Cyrila a Metoda, členom Čestného predsedníctva Slovenského paralympijského výboru.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA

IJaV-2

Populárne články