Connect with us

Aktuality

Polícia varuje: Alkohol za volant nepatrí

Published

on

Reklama
Reklama

Od januára do augusta zaevidovali policajti Trnavského kraja 467 prečinov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Najviac prípadov odhalili v máji (69) a v júni (75). V auguste polícia zadokumentovala 63 prípadov. Oproti minulému roku došlo v týchto číslach k nepatrnému nárastu.

[singlepic id=37170 w=320 h=240 float=left]Hoci od novembra 2011 došlo k sprísneniu sankcií, a alkohol za volantom je nad 1 promile posudzovaný ako trestný čin, vodiči aj napriek tomu sadnú za volant „posilnení“. Zákon o cestnej premávke v povinnostiach vodiča stanovuje, že vodič nesmie požiť počas vedenia vozidla alkohol alebo inú návykovú látku, alebo viesť vozidlo v takom čase po požití alkoholu alebo inej návykovej látky, keď sa alkohol alebo iná návyková látka ešte môžu nachádzať v jeho organizme.

Aj napriek viacerým preventívnym, ale aj dopravno – bezpečnostným akciám je stále veľa nezodpovedných vodičov, ktorí tak svojim správaním a konaním ohrozujú nielen seba ale aj iných účastníkov cestnej premávky.

V piatok 20. septembra zaevidovala polícia tri prípady, keď namerali vodičom nad jedno promile. Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili 24-ročného Seničana. Na účelovej komunikácii v obci Hlboké nezvládol v piatok v noci riadenie, dostal šmyk a vyšiel na koľaj č. 4, kde sa s autom Ford Focus prevrátil na strechu. Polícia mu na mieste namerala 0,52 mg/l alkoholu v dychu. Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu 23 ročného spolujazdca.

Reklama

K ďalšej dopravnej nehode s alkoholom došlo v meste Hlohovec. Mladý muž nerešpektoval v križovatke ulíc dopravnú značku „Stoj, daj prednosť v jazde!, a hoci sa snažil zrážke zabrániť brzdením, narazil do Škody Octávie, ktorá išla po hlavnej. Vodič VW Polo po náraze nezastavil a krátko na to prešiel do protismeru, kde narazil do stromu. Ani tento náraz ho neodradil. Zstavil ho až náraz do zadného blatníka na stojacom aute Ford Kuga. Polícia namerala mužovi po nehode 0,78mg/l alkoholu v dychu. Druhému vodičovi alkohol nezistila.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR Trnava

REKLAMA

IJaV-2

Populárne články