Úvod Aktuality Ranná špička na Brezovej a v okolí je neúnosná, obyvatelia žiadajú jej...

Ranná špička na Brezovej a v okolí je neúnosná, obyvatelia žiadajú jej riešenie

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Poslanci Zita Bruncková, Michal Fiala a Ján Jánošík z poslaneckého klubu Spoločne pre Piešťany sa spolu so zástupcom náčelníka mestskej polície Petrom Gogolom v utorok 20 Warlock Hack Download. októbra stretli na Brezovej a Komenského ulici s obyvateľom mesta Petrom Piešťanským. Ten inicioval toto stretnutie, aby zástupcov mesta upozornil na nebezpečnú dopravnú situáciu pri Základnej škole na Brezovej 삼성브라우저 이미지 다운로드. Preplnené ulice, šoféri, v prevažnej väčšine rodičia detí, porušujúci predpisy počnúc zákazom zastavenia, cez zastavovanie na prechode pre chodcov až po parkovanie na autobusovej zastávke, aj tak to vyzerá každé ráno v tejto lokalite Naver tv cast high definition download. Vodiči musia byť navyše vybavení nielen veľkou dávkou trpezlivosti, ale aj opatrnosti.

IMG_5990_resize

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Každé ráno je to tu veľký problém, ani jeden úsek, či už na Bratislavskú alebo Krajinskú nie je priechodný 픽미 mp3 다운로드. Ja chápem, že je to len problém, ktorý trvá iba pol hodiny, ale všetci sme dnes ráno videli, že jednak sa tu nedodržujú predpisy a vodiči tu parkujú krížom krážom a cesty sa upchávajú Breathe download. Bývam tu už asi päť rokov a táto situácia sa tu opakuje deň čo deň. Už mi to nedalo a rozhodol som sa túto situáciu riešiť. Myslím, že je dôležité, aby sa ľudia, ktorí majú nejaký problém ozvali, lebo keď sa o ňom nevie, ťažko sa budú hľadať riešenia,“ reagoval iniciátor stretnutia Peter Piešťanský sand.

IMG_6013_resize

Situácia na ulici síce pretrváva len ráno, keď rodičia privážajú deti a popoludní ako zo školy odchádzajú, ale ulice sú v tomto čase naozaj nebezpečné League of Legends. Na Komenského je prejazdný len jeden pruh a vodiči, prechádzajúci týmto úsekom, potrebujú veľkú dávku trpezlivosti. Na Brezovej ulici zase jeden vodič za druhým porušuje zákaz zastavenia Almind free download. V diskusii medzi Petrom Piešťanským a zástupcami mesta padlo niekoľko možných riešení na zlepšenie dopravnej situácie. Tým najlepším, ale zároveň najnákladnejším riešením by bolo vybudovanie odstavného pásu pre autá priamo pred školou 신과함께 인과 연 다운로드. Finančne by si toto riešenie vyžiadalo odhadom 250 000 eur z rozpočtu mesta. Ako ďalšie možnosti bolo spomenuté zjednosmernenie úseku Komenského a Brezovej ulice od Jozefskej po Javorovú 캔디팡 다운로드. Do úvahy pripadá aj osadenie zákazových značiek, ktoré by obmedzovali stacionárne parkovanie v danej lokalite od 7:00 do 8:00.

komenského

„Myslím si, že hlavný problém s dopravou v tejto lokalite je naozaj záležitosťou nejakých tridsať minút a jeho riešenie nejakým technickým spôsobom, teda výstavbou odstavného pruhu je pomerne nákladné. Nechcem to dehonestovať, ale myslím si, že by sme to mali skúsiť vyriešiť tak, aby sa rozšírila Brezová a Komenského ulica a to tým, že by sa aspoň v čase najväčšej rannej špičky úplne zakázalo státie v tomto úseku,“ povedal poslanec a predseda Komisie pre bezpečnosť a verejný poriadok Ján Jánošík.

IMG_6015_resize

„Situácia na Brezovej a Komenského je naozaj veľmi komplikovaná. Vodiči, ktorí viezli svoje deti do školy, parkovali dosť bezhlavo, na autobusovej zastávke, na prechode pre chodcov alebo v rade za sebou, čím úplne brzdili premávku. Dopravný referát sa týmto problémom bude musieť určite zaoberať. Stretnutie považujem za veľmi prospešné, nakoľko sama žijem v inej časti mesta a nevedela som si naživo predstaviť ako to v tejto lokalite vyzerá. Vlastne sa veľmi čudujem, že doteraz sa tu nestala žiadna hromadná havária, pretože dnes to tu naozaj hrozilo. Budeme sa snažiť tento stav zmeniť, dopravu sprehľadniť a hlavne ju spraviť bezpečnejšou,“ povedala o stretnutí poslankyňa Zita Bruncková.

IMG_5996_resize

„Príslušníci mestskej polície sem chodia každé ráno, sprevádzajú deti na prechodoch a snažia sa zlepšiť priechodnosť dopravy. Hliadka sem chodí už 4 – 5 rokov a nakoľko áut stále pribúda, je naša prítomnosť dôležitá. Je tu síce zákaz zastavenia, ale vodičov, ktorí tu na tých pár sekúnd zastavia, aby vyložili svoje deti, pokutovať nechceme, pretože by sme spôsobili zhoršenie situácie,“ povedal o doprave zástupca mestskej polície Peter Gogol.

IMG_6000_resize

IMG_5998_resize

-lt-

REKLAMA