Úvod Aktuality Púť k Rotunde sv. Juraja priviedla množstvo ľudí

Púť k Rotunde sv. Juraja priviedla množstvo ľudí

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Púť k Rotunde sv. Juraja, ktorá sa tradične koná na konci apríla, prilákala do hôr nad Nitrianskou Blatnicou aj tento rok množstvo ľudí 구글 도서 다운로드. Okolie kostolíka z predcyrilometodských čias i lúka Púšť praskali v nedeľu 29. apríla vo švíkoch. Sv. omšu pri príležitosti sviatku sv. Juraja celebroval  vojenský ordinár biskup Mons 장화홍련 다운로드. František Rábek. Popoludní v kultúrnom programe vystúpila aj speváčka Sima Martausová.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Kultúrny program sa konal pri príležitosti udelenia ceny „Fénix“ – Kultúrna pamiatka roka 2016 a taktiež stanovenia veku rotundy Download the 4-ball billiards game. Rotunda sv. Juraja v nad Nitrianskou Blatnicou je najstaršia v strednej Európe. Vek okna, ktoré sa našlo pri nedávnej rekonštrukcii historickej pamiatky, skúmali odborníci z viacerých vedeckých inštitúcií 3dmark 11 다운로드. Zhodujú sa, že rotunda je asi z roku 830, plus mínus 40 rokov, čo znamená, že bola pravdepodobne postavená ešte pred príchodom sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu 위기의 주부들 다운로드.

V programe vystúpili mužský spevácky zbor Mužáci Moravia, pesničkárka Sima Martausová a ľudová hudba Bojňáci.  Na lúke Púšť sa počas celého dňa konal Svätojurský jarmok a deti zabávali pri Lesnej pedagogike Download the curious scab.

-red- Foto: Eduard Budke

REKLAMA