Úvod Bleskovky Svätojurajská púť k rotunde nad N. Blatnicou už v nedeľu

Svätojurajská púť k rotunde nad N. Blatnicou už v nedeľu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Svätojurajská púť k Rotunde sv. Juraja pri Nitrianskej Blatnici sa uskutoční v nedeľu 29. apríla. Sv. omšu prenášanú televíziou so začiatkom o 10.00 celebruje nitriansky biskup Mons fifa 15 다운로드. Viliam Judák. Počas víkendu sa uskutočnia ja Dni obce.

Svojho patróna si na tejto púti si tradične uctievajú aj skauti, organizovaním nočného pochodu „na Jurka“ Plus token download. Počas neho si skúšajú orientáciu v lese po tme a prekonávajú svoj strach. Skautov čakajú už v sobotu aj Oblastné skautské preteky, ktoré sa uskutočnia pri rotunde 오토캐드 2012 한글판 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Sv. Juraj je symbolom rytierstva, šľachetnosti a nezištnej obetavosti. Stal sa ochrancom rytierskeho stavu, drží patronát nad anglickým kráľovstvom a je aj patrónom skautov Download The cruel angel Teze.

Kruhová kaplnka sv. Juraja je miestom stretnutia veriacich už od roku 1530. Tradíciu neprerušil ani komunistický režim. Stojí na základoch rotundy z čias Veľkej Moravy, kedy bol v jej okolí veľmožský dvorec, podobný tomu na Kostolci day day. Vznik stavby je datovaný na 1. tretinu 9. storočia. O záchranu tejto starorománskej pamiatky sa stará občianske združenie Rotunda Jurko. Kaplnka pred pár rokmi prešla rekonštrukciou 고독한 미식가 시즌5 다운로드. Svätojurajskej púte, ktorá vedie krásnou prírodou Považského Inovca sa pravidelne zúčastňujú tisícky veriacich zo širokého okolia Mid 24 o'clock download.

-inf-, Zdroj: www.rotundajurko.sk, www.nitrianskablatnica.sk, ilustr Office365 Excel Download. foto: E. Budke

REKLAMA