Connect with us

Aktuality

Prvý vodič s tromi promile v tomto roku je z Piešťan. Keď pijete, kľúče od auta nechytajte

Hoci sa rok 2024 poriadne ešte ani nezačal, polícia v rámci trnavského kraja už prichytila pri jazde vodiča, ktorý prekročil hranicu 3 promile alkoholu. Policajná hliadka z Piešťan si včera, krátko po 17:00 h, všimla na Bratislavskej ulici červené auto Kia Rio, ktoré jazdilo zo strany na stranu.

Published

on

Reklama

„Ihneď vozidlo zastavili a skontrolovali. Vodiča podrobili dychovej skúške, pri ktorej 55 ročný muž nafúkal 1,45 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 3,02 promile. Policajtom sa muž priznal a povedal, že mal pred tým, ako sadol za volant, popíjať pivo a vodku. Hliadka muža obmedzila na osobnej slobode a predviedla na policajné oddelenie, kde si ho prevzali dopravní policajti. Tí už vodiča stihli obviniť z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu môže hroziť až ročný pobyt vo väzení. V rámci tzv. superrýchleho konania si do rozhodnutia súdu počká v policajnej cele,“ informovala Zlatica Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trnave

AK PIJETE, KĽÚČE OD AUTA NECHYTAJTE

Reklama

„Aj v novom roku opäť všetkým pripomíname, že alkohol za volant rozhodne nepatrí. V prípade, ak ste si vypili, nechajte svojich „tátošov“ radšej odpočívať a zvoľte iný druh dopravy. Ak s autom naozaj potrebujete niekam ísť, požiadajte o odvoz osobu, ktorá je na to spôsobilá. Nič nestojí za to, aby ste ohrozili seba alebo ostatných na cestách a ani za to, aby ste nakoniec skončili za jazdu v opitosti vo väzení,“ dodáva Z. Antalová.

-red- / TS KR PZ v Trnave

Reklama

Populárne články