Connect with us

Aktuality

Opäť ocenia najdlhšie trvajúce manželstvá

Centrum pomoci pre rodinu pokračuje v tradícií oceňovania najdlhšie trvajúcich manželstiev. Preto aj v roku 2024 hľadá manželstvá z Trnavy i z Piešťan. Tento rok sa uskutoční oceňovanie po piatykrát v Trnave a štvrtýkrát v Piešťanoch za spolupráce oboch samospráv.

Published

on

Reklama

Oceňovanie najdlhšie trvajúcich manželstiev sa často zakladá na ich odolnosti voči časovým skúškam, vzájomnej podpore a trvalému záväzku. Tieto páry často zdieľajú spoločné hodnoty a schopnosť prekonávať prekážky. Je dôležité uznať ich vytrvalosť a oddanosť. Máme jedinečnú príležitosť sa aj takýmto spôsobom poďakovať za to, že aj oni tvoria hodnotu a dávajú vážnosť manželstvu hovorí organizátor oceňovania Michal Lipovský z Centra pomoci pre rodinu.

Týmto oslovujeme a prosíme všetky deti, rodinu, priateľov, známych či susedov, aby nominovali dlhotrvajúce manželské zväzky. Takéto manželské zväzky sú pre všetkých ľudí veľkou inšpiráciou. V minulom roku sme dostali z oboch miest vyše 50 nominácii a ocenilo sa šesť manželských párov a dva manželské páry In memoriam. Najvyšší vek dosiahol žijúci manželský pár z Trnavy, ktorý bol ocenený za 65 rokov v manželstve. Tento rok sa oceňovanie uskutoční v rámci Národného týždňa manželstva, ktorý pripadá na 12. – 18. februára 2024 s hlavnou témou „vitamíny pre vzťah“.

Reklama

„Nominované môžu byť aj tie páry, ktoré boli nominované v predošlých ročníkoch, ale ocenenie ešte nedostali. Cenu In memoriam udelí Centrum pomoci pre rodinu tým párom, v ktorých jeden z dvojice naveky odišiel, alebo zomreli obaja z manželov. Samotné oceňovanie v spolupráci s mestom Trnava a mestom Piešťany sa uskutoční v priebehu februára 2024,“ dodáva Michal Lipovský organizátor oceňovania.

Reklama

Najdlhšie trvajúce manželstvá z Trnavy a Piešťan prihlasujte do 3. februára 2024 cez online dotazník. Fotografie z minulého roka v prílohe. Dotazníky nájdete na web stránke Centra pomoci pre rodinu www.cppr.sk alebo tu:

TRNAVA: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdz_BldjuzAMg990vYfwuMGgY2yRzCa_EJJHo2YZ1QV692o1Q/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

PIEŠŤANY: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfx1GUL1XSiGkNtrBuSxK3H9kWnd2zyxiAuHIRa4pg3GazmRw/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

TS Centrum pomoci pre rodinu

Populárne články