Connect with us

Aktuality

Prvé lyžiarske stredisko v blízkosti Piešťan otvára sezónu

Lyžiarskym strediskám v nižších polohách ani napriek zasnežovacím zariadeniam táto zima veľmi nepraje. Hoci mali pripravený technický sneh a chceli spúšťať vleky už na konci minulého roka, oteplenie im to prekazilo. Aktuálne ako prví spúšťajú sezónu na Starej Myjave. Na Bezovci sa intenzívne pripravujú.

Published

on

Reklama
Reklama

 

Stredisko Skiland Stará Myjava oznámilo, že lyžovať sa v ňom bude dať od 4. februára. Následne však prišla ďalšia správa, že vleky spustia už túto sobotu 28. januára od 9:00 h, pričom počas aktuálneho víkendu budú všetci lyžovať za detské ceny.

 

Reklama

Podľa aktuálnych záberov z webkamery je sneh hlavne v ľavej zjazdovke pri pohľade z údolia. Snehová situácia nie je optimálna, ale podľa predpovede by nasledujúce dva tri dni malo mrznúť, tak budú môcť prevádzkovatelia ešte trochu snehu vyrobiť.

Meteorológovia následne na utorok až štvrtok predpovedajú oteplenie s dennými teplotami 2 až 5 stupňov Celzia. Prvý februárový víkend by však mal opäť priniesť celodenné mínusové teploty.

Ambíciu otvoriť lyžiarsku sezónu majú aj na Bezovci. Zasnežovacie zariadenia na zjazdovke „Chirana“ bežali aj túto noc. V stredisku majú na svahoch aktuálne podľa údajov z webstránky 10 cm snehu a prevádzkovatelia informovali, že ak im poveternostné podmienky umožnia ďalej technicky zasnežovať, predpokladajú otvorenie LV300 a LV200 v nedeľu 29. januára.

Skipark Kálnica má momentálne zo všetkých blízkych stredísk najmenej snehu. Na svahu je poprašok z prírodného snehu a v hornej časti zjazdovky prevádzkovatelia chystajú i technický sneh. Na rozbehnutie sezóny ho však budú potrebovať ďaleko viac.

-th- Foto: Webkamery lyžiarskych stredísk

 

 

Populárne články