Connect with us

Aktuality

Vodičovi s kartónovými číslami hrozia aktuálne dva roky za mrežami

Mestskí policajti zo Serede zadržali pri šoférovaní 49 ročného muža, ktorého policajti z Galanty už opakovane riešili za priestupky v doprave. Okrem iného jazdil začiatkom septembra na vozidle, ktoré malo piešťanské evidenčné čísla vyrobené z kartónov. Zobrali mu vtedy vodičský preukaz, čo ho neodradilo sadnúť i tak opäť za volant. Teraz mu hrozia dva roky za mrežami.

Published

on

Reklama
Reklama

„Policajná hliadka pri kontrole vodiča zistila, že ho dopravní policajti riešili v spoločnom konaní za celkovo 9 skutkov. Medzi nimi bol aj kuriózny prípad, keď muž jazdil na aute Škoda Fabia, ktoré malo fixkami nakreslené kartónové evidenčné čísla. Policajti mu za viaceré priestupky v doprave uložili zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na 4 roky a navyše mu uložili pokutu vo výške 800 eur,“ informovala polícia o vodičovi nerešpektujúcom pravidlá.

Keďže muža zákaz šoférovania neodradil od sadnutia za volant, dopravní policajti ho tento krát neriešia za priestupok, ale svojim konaním sa dopustil trestného činu.

„Poverený policajt muža obvinil z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a celý prípad rieši v tzv. superrýchlom konaní. Muž je, až do rozhodnutia súdu, umiestnený v policajnej cele. V zmysle zákona mu môže hroziť trest odňatia slobody až na 2 roky,“ dodávajú predstavitelia polície.

Reklama

Populárne články