Úvod Aktuality Prvá nemocnica pre pacientov s covid-19 bude v Novom Meste nad Váhom

Prvá nemocnica pre pacientov s covid-19 bude v Novom Meste nad Váhom

REKLAMA

Od tohto týždňa začne fungovať prvá nemocnica určená výlučne pre pacientov s ochorením covid-19. Epidemiologická situácia v Trenčianskom kraji, s ktorým susedí okres Piešťany, je veľmi zlá 피파17 다운로드.

Počet hospitalizovaných pacientov v súvislosti s ochorením covid-19 v nemocniciach je vysoký. Podľa aktuálnych štatistík je v slovenských nemocniciach 2319 pacientov s koronavírusom alebo s podozrením naň, z nich potvrdené ochorenie má 2105 ľudí 닥터후 시즌1 다운로드. Intenzívnu zdravotnú starostlivosť si vyžaduje 160 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 150 osôb.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Nemocnica v Novom Meste nad Váhom pomôže v poskytovaní zdravotnej starostlivosti v najviac vyťaženom kraji na Slovensku – Trenčianskom kraji Premier Pro 2.0. K dispozícii pre pacientov s koronavírusom je v tomto zdravotníckom zariadení 60 lôžok.

„Situácia v nemocniciach si vyžaduje radikálne riešenie, počet hospitalizovaných ľudí  s ochorením covid-19 kontinuálne rastie, museli sme zakročiť vytvorením samostatnej nemocnice pre pacientov s covid-19,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí Smurf game.

„Veľmi pekne ďakujem nemocniciam a všetkým zdravotníckym pracovníkom za pomoc v tejto náročnej situácii. Ako prvú sme sa rozhodli zmeniť nemocnicu v Novom Meste nad Váhom na zdravotnícke zariadenie špeciálne určené na zdravotnú starostlivosť pre pacientov s ochorením COVID-19 한글 815 다운로드. Rozhodli sme sa tak urobiť vzhľadom na epidemiologickú situáciu v kraji a zhoršujúcu sa situáciu s počtom pozitívne testovaných ľudí v danom regióne. Stúpajúce počty hospitalizovaných pacientov dokážeme zvládnuť len vtedy, ak budeme súdržní a bojovať proti COVID-19 spolu,“  povedal štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura.

Rezort zdravotníctva ďalej informoval, že nemocnice komplexne vyhradené pre pacientov s ochorením covid-19 vyberajú citlivo a opatrne, aby bolo zachované poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre pacientov aj s inými diagnózami.

Zdroj: Tlačová správa – Ministerstvo zdravotníctva SR

REKLAMA