Connect with us

Aktuality

Protestu pred Bonaparte sa zúčastnilo viac ako 5000 ľudí, do ulíc sa opäť chystajú učitelia

Published

on

Reklama

V Bratislave pred luxusným komplexom Bonaparte včera 20. júna údajne protestovalo viac ako 5000 ľudí, ktorí žiadali odvolanie Ministra vnútra Slovenskej republiky Roberta Kaliňáka. Ďalší protest chystá na piatok 1. júla aj Iniciatíva slovenských učiteľov, konať sa bude pri príležitosti stého dňa novej vládnej koalície a zároveň v deň, kedy sa naša krajina ujme predsedníctva v Rade Európskej únie. Iniciatíva chce upozorniť na nesplnenie požiadaviek nastolených počas štrajku. 

1jul

Reklama

Ľudia vyšli včera 21. júna do ulíc, kvôli kauze týkajúcej sa platby 12 miliónov eur v hotovosti (teda približne 360 miliónov slovenských korún) za sedem bytov v Bratislave, za čo mal štát Ladislavovi Bašternákovi vyplatiť nadmerný odpočet DPH v objeme 2 milióny eur. Bonaparte postavil práve podnikateľ a obýva ich napríklad aj premiér Robert Fico či bývalý minister Ján Počiatek. Šéf rezortu vnútra Robert Kaliňák je vo viacerých prípadoch spájaný práve s Bašternákom, ale obvineniam z nečinnosti polície sa bráni a považuje ich za vykonštruované.

Protest Iniciatívy slovenských učiteľov je naplánovaný 1. júla o 13:00 na Kollárovom námestí a učitelia chcú poukázať na nesplnenie požiadaviek nastolených počas štrajku, ktorý sa odohral ešte začiatkom roku 2016 pred voľbami. Pridalo sa k nemu viac ako 11- tisíc pedagógov i viaceré známe osobnosti, z Piešťan sa zapojila iba škola Milana Rastislava Štefánika a jej 17 z 19-tich pedagogických zamestnancov. Požiadavky učiteľov sa týkali väčšej podpory školstva na Slovensku, zvýšenia platov, problémového systému vzdelávania pedagógov i potreby zatraktívnenia učiteľského povolania.

Reklama

12625847_10207060477584338_1672323731_n

-lt/Zdroj: Denník N, aktuality.sk/Foto: Šimon Horna-

Populárne články