Aktuality
Protest „Piešťany sú Európa! Slovensko je Európa!“ aj tento piatok
Občianska platforma Piešťany pozýva na verejný protest „Piešťany sú Európa! Slovensko je Európa!“, ktorý sa uskutoční v piatok 25. apríla 2025 o 18:00 na piešťanskom Námestí slobody.

„Stretávame sa, aby sme povedali jasné NIE odklonu Slovenska od demokratických hodnôt a jeho približovaniu k Rusku. Vládna koalícia zľahčuje hrozby, no výroky jej predstaviteľov o vystúpení z EÚ hovoria za všetko. Sme proti obmedzovaniu občianskej spoločnosti, zavádzaniu tzv. Ruského zákona a rozkladu verejných služieb. Nechceme mlčať, keď sa demontuje právny štát, ničí zdravotníctvo, kultúra či ekonomika,“ uviedli organizátori protestu.
Medzi rečníkmi vystúpia Matej Drlička – odvolaný riaditeľ Slovenského národného divadla v Bratislave, David Púchovsky – bývalý administrátor FB stránky Polície a iniciátor projektu Hoaxy a Podvody.
TS / red