Connect with us

Aktuality

Projekt na mieste kúpaliska Sĺňava príde prezentovať priamo konateľ Bana Balneo

Published

on

Reklama
Reklama

Zaujíma vás čo ďalej s bývalým kúpaliskom Sĺňava v obci Banka? Aký osud stihne plánovaný projekt rekreačného centra v hodnote 70 miliónov eur. V stredu 17. júna o 17.00 h budete mať v Kultúrnom dome obce Banka možnosť dozvedieť sa viac. Projekt plánovaný na mieste bývalého kúpaliska by mal prísť prezentovať osobne Peter Lukeš, ktorý je konateľom spoločnosti Bana Balneo, aktuálneho vlastníka pozemkov kúpaliska. Pozvaní sú všetci obyvatelia obce Banka i blízkeho okolia.

bana-thermal-nggid0522655-ngg0dyn-520x340x100-00f0w010c010r110f110r010t010[1]

Projekt za 70 miliónov eur, ktorý mal zahŕňať hotel, reštaurácie, kongresové priestory, mestskú pláž a aquacentrum s plaveckým bazénom mal ohlásený začiatok výstavby na rok 2013. Za projektom stála na začiatku spoločnosť Bana Thermal. V plánovanom termíne sa stavať nezačalo. Naopak koncom minulého roka spoločnosť ponúkla obci Banka možnosť využiť predkupné právo a odkúpiť pozemky, ktoré jej kedysi patrili naspäť. Obec pod novou starostkou túto možnosť chcela využiť a zložila kúpnu cenu do úschovy súdu. Predávajúci následne od svojej ponuky odstúpil.

Nasledovali zvláštne kroky, keď sa spoločnosť zlúčila s firmou AQUA Balneo, s.r.o., sídliacou na rovnakej adrese. Koncom februára 2015 zanikla aj táto spoločnosť v dôsledku zlúčenia so spoločnosťou Bana Balneo, s.r.o., ktorá taktiež sídli na rovnakej adrese v Bratislave.

Reklama

mp-08-22-11-36378[1]

Podľa dávnejšie medializovaných informácií by bola výstavba Bana Thermal bez horúcej vody nerentabilná. Kúpa pozemkov, návrhové štúdie, hydrogeologický prieskum a čistenie studní stáli doteraz investora údajne okolo 1,5 milióna eur. Firma sa však doposiaľ k termálnek vode nedostala a tak areál naďalej chátra. Súčasné vedenie, ak by sa dostalo naspäť k pozemkom, by rado kúpalisko obnovilo. Aká je predstava aktuálneho vlastníka, by sa mala  verejnosť dozvedieť na prezentácii v polovici júna.

-th-, Foto: -mp- Vizualizácia: www.immocap.sk

Populárne články