Connect with us

Aktuality

Príčina požiaru PT-čka známa, ale bližšie nešpecifikovaná

Published

on

Reklama

Ak nebude mrznúť a bude stavbárom priať počasie, mohla by byť rekonštrukcia hypermarketu PT Univerzál čiže “PT-čka“, ktorý ľahol popolom vlani 19. augusta, dokončená na prelome marca a apríla tohto roku. Podľa expertízy hasičov bola príčinou požiaru, pri ktorom bola len škoda na objekte a tovare firmy PT Univerzál Pavla Táborského 3,5 milióna eur, bližšie nešpecifikovaná technická porucha elektrickej inštalácie.

[singlepic id=9231 w=320 h=240 float=right]„Vzhľadom na zistený priestor vzniku požiaru a skutočnosti zistené pri obhliadke požiariska, príčinou vzniku požiaru obchodného centra PT UNIVERZÁL v Piešťanoch z dňa 19.8.2010 je bližšie nešpecifikovaná technická porucha elektrickej inštalácie v podstrešnom priestore nad veľkopredajňou potravín a priemyselného tovaru,“ píše sa v expertíze príslušníkov Požiarno technického a expertízneho ústavu Hasičského a záchranného zboru. Príčina tak je známa, ale keďže porucha nie je bližšie špecifikovaná, zároveň zostáva neznáma. Expertíza vylúčila špekulácie o úmyselnom založení požiaru.

Reklama

[singlepic id=9234 w=320 h=240 float=left]Rekonštruovaný objekt má už novú strechu, ktorej konštrukcia je tento raz miesto drevenej kovová. Aj keď sa pri prvom pohľade zdá, že objekt hypermarketu bol o niečo rozšírený, Pavol Táborský hovorí, že pôdorys sa nemení a plocha zostala 3650 m2. „Ak všetko dobre pôjde a bude vhodné počasie, mohla by byť rekonštrukcia dokončená na prelome marca a apríla,“ myslí si P. Táborský. Kedže objekt bol poistený, poisťovňa už vyplatila zálohy, ale niektoré veci ohľadom poistnej udalosti zmluvné strany ešte riešia.

Autor: ht Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto agency

Reklama

[nggallery id=421]

Populárne články