Úvod Aktuality Pri Hubinskom potoku sa bude vysádzať, na pláne je kurz sadenia a...

Pri Hubinskom potoku sa bude vysádzať, na pláne je kurz sadenia a ošetrovania stromov

REKLAMA

Hubinský potok čaká ďalšia výsadba, ŽiWell a Občianske združenie Kvas chystajú na 1. apríla kurz sadenia a ošetrovania stromov, ktorý bude zároveň brigádou a workshopom Download baby pastel photos. Cieľom spoločnej iniciatívy viacerých občianskych združení z roku 2013 , vďaka ktorej pribudlo v lokalite množstvo moruší, je nadviazať na tradíciu sadenia ovocných stromov vo voľnej prírode farpoint spread 다운로드. V lokalite by malo byť dohromady vysadených až sto stromov, pričom kvašáci plánujú najbližšie nasadiť približne desať stromov jabloní a hrušiek 닌텐도 마리오카트 다운로드.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici
Knebl

Prvé sadenie stromov organizovalo spoločne OZ Slňava Piešťany, Dr Mac Civilization. Kresánek deťom, Dedoles, OZ Kvas a bolo realizované s podporou Slovenského vodohospodárskeho podniku, Bufetu Dino, Gazdovstva Bylinka, obce Hubina, OZ Povodie Váhu Piešťany, Slovenský záhradkársky zväz Piešťany a Hubina i OZ Marhát game booster. Zapojili sa aj členovia folklórneho súboru Žito 영화 넬 다운로드. V aktivite pokračoval naposledy 13. marca Michal Fiala spolu s Matejom Končírom a Tomášom Vančom. Vysadili ďalších päť stromov moruše, ktoré zakúpili poslední dvaja menovaní Microsoft Explorer 11.

„Páči sa nám myšlienka vysadenia moruší v tejto lokalite, je to jedno z mála miest, kde sa dá niečo také dosádzať a navyše sa to sem hodí Pokemon Ruby. Jedna vec je samotná výsadba ovocných stromov, ale pozitívne vnímam aj ich prínos do ekosystému. Sadiť budeme tentokrát jablone a hrušky, ale budú to podpníky, ktoré budeme neskôr štepiť na tradičné sorty Need for Speed Edge. Chceme pokračovať v tom čo inicioval Michal Fiala a radi by sme pri Hubinskom potoku zasadili ešte dulu, jarabinu, oskorušu, muchovník, teda menej poznané druhy ovocia,“ povedal o výsadbe Aurel Rusnák z občianskeho združenia Kvas 칠협오의 다운로드.

ŽiWell a Občianske združenie Kvas pripravuje v Morušovej aleji pozdĺž Hubinského potoka vysadiť jablone a hrušky i ošetriť existujúce stromy.Na pláne je aj upratovanie a Bruno Jakubec účastníkom vysvetlí ako stromy správne sadiť i ošetrovať v prvých rokoch. Stretnutie je naplánované priamo na mieste na ľavo od hlavnej cesty medzi Moravanmi nad Váhom a Ducovým ešte pred odbočkou na Hubinu. Viac informácií získate na telefónnom čísle 0948 925 161 a na facebookovej stránke.

-lt/Zdroj a foto: OZ Kvas, Michal Fiala-

REKLAMA