Connect with us

Aktuality

Premiér Fico otvoril Chodník slávy venovaný paralympionikom

Published

on

Reklama
Reklama

Vyše 80 mien handicapovaných športovcov je vytesaných na bronzových plaketách, osadených v Chodníku slávy na Kúpeľnom ostrove. Úspešných športovcov, ktorí sa vrátili z Londýna, prišiel 14. septembra do Piešťan privítať aj premiér Robert Fico.

[singlepic id=34770 w=520 h=350 float=center]

Stuhu pri otvorení chodníka spolu s ním prestrihli minister školstva Dušan Čaplovič, predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš, primátor Piešťan Remo Cicutto a generálny riaditeľ piešťanských kúpeľov Klaus Pilz. Chodník je umiestnený blízko hudobného pavilónu Harmony a zatiaľ je v ňom desať platní, ktoré znázorňujú desať doterajších paralympiád, kde mala zastúpenie samostatná Slovenská republika.

„Takáto reprezentácia je najlepším spôsobom ako robiť dobré meno Slovensku. Vďaka patrí aj ďalším športovcom, ktorí nezískali medaile, ale zabojovali a vzbudzovali sympatie ľudí na celom svete,“ povedal premiér a dodal, že sa snaží, aby paralympionici mali rovnaké podmienky ako ostatní športovci.

Reklama

REKLAMA

Počas programu, ktorý otvoreniu chodníka predchádzal, poukázal Ján Riapoš na úspechy našich reprezentantov. Tohtoročných medailistov odmenilo publikum potleskom postojačky. Nechýbal medzi nimi ani Ostrovčan, člen Cyklistického klubu Piešťany Vladislav Janovjak, ktorý spolu so svojim navádzačom Róbertom Mitošinkom získal bronz.

Podľa Jána Riapoša je hlavným posolstvom londýnskej paralympiády inšpirácia pre mladú generáciu: „Šport nás posilňuje, ak je silný jednotlivec, je silná spoločnosť. Vráťte sa k športu a budete minimálne tak silní, ako sme my dnes.“

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=phF9yZ3OpcY[/youtube]

[nggallery id=1903]

Text, foto a video: Martin Palkovič

Populárne články