Connect with us

Aktuality

Pred letiskom sa dnes protestovalo, poslanci veria v jeho záchranu

Published

on

Reklama
Reklama

Pred piešťanským letiskom protestovali obyvatelia mesta, ku ktorým sa pridali poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, ale aj poslanci Mestského zastupiteľstva. Okrem skandovania hesiel Zachráňme Letisko Piešťany a Zachráňme Slovensko boli k videniu transparenty s nápismi Stop privatizácii piešťanského letiska a Mikuš (HZDS) privatizáciu tu nechceme. Poslanec Jozef Viskupič prezentoval názor, že dnešné valné zhromaždenie by nemalo odhlasovať likvidáciu a bude buď prerušené, respektíve štát v zastúpení Ministerstvom dopravy za zánik spoločnosti nezahlasuje.

20161129_095959_resize

„Ministerstvo dopravy je ochotné sedieť za rokovacím stolom a piešťanskému letisku pomôcť a to aj tým, že keby aj scenár prerušenia valného zhromaždenia nevyšiel, štát nebude hlasovať za likvidáciu. Toto bol veľmi dôležitý odkaz aj pre konanie včerajšieho výboru,“ povedal poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Jozef Viskupič.

Tibor Mikuš na včerajšom stretnutí s poslancami Národnej rady Slovenskej republiky prezentoval názor, že nevidí dôvod, prečo pokračovať vo financovaní stratového letiska. Poslanci na výbore NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj žiadali okrem iného prerušiť proces likvidácie minimálne do doby kedy nebude skončený poslanecký prieskum.

Reklama

„Myslím si, že je veľmi vidieť, kto má situáciu v letisku naozaj na srdci a mimo pozvánky aj na poslanecký prieskum sem na letisko a aj na župu prišli zástupcovia samosprávy. Bol by som veľmi nerád, aby to vyznievalo tak, že sa tu hašteria dve skupiny. De facto tu máme arogantné vedenie, ktoré nepočúva svojho partnera, to je súčasný stav. Čiže arogantné vedenie župy nepočúva menšinového akcionára Mesto Piešťany. Napriek tomu, že mesto Piešťany minimálne za posledný polrok, čo ja viem odsledovať, vyvinulo absolútnu snahu, zabezpečilo v máji reálnu štúdiu čo s Letiskom Piešťany a dokonca už máme update tejto štúdie na súčasné podmienky a zaslali ju či už poslancom výboru alebo aj samotnému županovi,“ dodal Jozef Viskupič.

-lt/Zdroj: facebook Jozef Viskupič-

Populárne články