Connect with us

Aktuality

Petíciu za zachovanie letiska podpísalo 5 495 ľudí, Tibor Mikuš petičný výbor neprijal

Published

on

Reklama

Na zasadnutí Seniorského parlamentu v utorok 8. novembra sa piešťanská verejnosť dozvedela, že 29. novembra sa má konať Valné zhromaždenie spoločnosti Letisko Piešťany a.s., kde sa bude hlasovať o návrhu na jeho likvidáciu. Letisko má za sebou históriu siahajúcu až do roku 1926 a členovia SP podpísali a osobne doručili protestné otvorené listy akcionárom spoločnosti Letisko Piešťany – predsedovi TTSK Tiborovi Mikušovi, ministrovi dopravy Árpádovi Érsekovi a primátorovi Milošovi Tamajkovi. Okrem toho iniciovali utvorenie petičného výboru Petície za zachovanie fungovania spoločnosti „Letisko Piešťany, a. s.“ a činností, spojených s prevádzkou tejto spoločnosti. Petíciu za zachovanie letiska podpísalo 5 495 ľudí a ďalších 1 486 obyvateľov Slovenska sa k nej pripojilo prostredníctvom internetu. Župan Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš však petičný výbor neprijal, napriek tomu, že mu túto povinnosť stanovuje petičný zákon.

kollar (5)

Reklama

Dňa 21. novembra petičný výbor osobne odovzdal TTSK list s priloženými petičnými hárkami a 1980 podpismi a požiadal predsedu TTSK a predsedu predstavenstva Letisko Piešťany Tibora Mikuša, aby v zmysle petičného zákona § 5d prijal na prerokovanie petície petičný výbor najneskôr do 28.11.2016. Petícia dosiahla v ten deň viac ako 1000 podpisov. Zákon stanovuje túto hranicu, kedy adresát petície, orgán verejnej správy, ktorému je petícia adresovaná, je povinný prijať a rokovať s petičným výborom.

IMG_2968_resize

Reklama

Tibor Mikuš tejto zákonnej požiadavke do času vydania tejto tlačovej správy nevyhovel. Ak tejto zákonnej požiadavke nevyhovie do dňa začiatku Valného zhromaždenia t.j. do 29. novembra 2016, petičný výbor použije všetky prostriedky právneho poriadku Slovenskej republiky, aby sa domohol zákonného práva. Dňa 28. novembra 2016 bola petičná akcia ukončená a originály boli osobne doručené Trnavskému samosprávnemu kraju ako orgánu verejnej správy, ktorý je majoritným akcionárom spoločnosti Letisko Piešťany, a.s. Petícia obsahuje 5 495 podpisov občanov. Podporná internetová petícia obsahuje 1 486 hlasujúcich. Celkovo petíciu podporilo 6 981 občanov Slovenskej republiky.List Mikuš 21.11. _resize

-Piešťany 28. novembra 2016 10:50 hodín/Petičný výbor-

Populárne články