Connect with us

Aktuality

Pozor na používanie autosedačiek a pásov

Published

on

Reklama

Dopravno-bezpečnostná akcia TIPSPOL-u zameraná na kontrolu používania bezpečnostných pásov a autosedačiek bude prebiehať na celom území Slovensku až do nedele 13. septembra. V prípade porušenia predpisov hrozí vodičom pokuta vo výške 50 eur.

policia

Reklama

Počas jednotlivých akcií TISPOL, ktorý združuje európske zložky dopravnej polície, sa policajti zameriavajú na odhaľovanie konkrétnych priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Tento týždeň budú kontrolovať najmä používanie bezpečnostných pásov a detských autosedačiek.

„Podľa zákona osoba sediaca na sedadle povinne vybavenom bezpečnostným pásom alebo iným zadržiavacím zariadením je povinná ho použiť. Jednoducho povedané, ak je bezpečnostný pás, treba sa ním pripútať. Ak sa na sedadle vozidla vybavenom bezpečnostným pásom prepravuje dieťa s výškou menšou než 150 centimetorv, musí byť sedadlo vybavené detským zadržiavacím zariadením (detská autosedačka). V prípade ich nepoužitia vodiči riskujú pokutu vo výške 50 eur,“ informuje na svojej stránke Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.

Reklama

IMG_6852-640x404

Policajti sa, pochopiteľne, zameriavajú aj na ostatné porušenia pravidiel cestnej premávky. Na nedodržiavanie povolenej rýchlosti, porušovanie zákazu požívania alkoholu alebo iných návykových látok vodičmi a porušovanie základných povinností vodičov. Posvietia si tiež na ostatných účastníkov, teda aj chodcov, cyklistov i motocyklistov.

policia-drager

„Opätovne preto apelujeme na všetkých, vodičov, spolujazdcov i rodičov, ktorí vozia svoje ratolesti v autách, aby boli zodpovední k celej osádke a použili bezpečnostné pásy. Veď minútkou, ktorú stratia pri ich zapínaní, získajú bezpečnosť a oveľa väčšiu šancu na záchranu pri nehode, ktorú ani nemusia sami zaviniť. Túto skutočnosť by si mali uvedomiť aj omnoho zraniteľnejší účastníci cestnej premávky, akými sú motocyklisti. Motorkári a ich spolujazdci zvyšujú bezpečnosť jazdy riadne upevnenou ochrannou prilbou na hlave, ktorá im pri páde môže zachrániť život,“ píše sa ďalej v tlačovej správe Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.

-lt: Tlačová správa Ministerstvo vnútra SR-

Populárne články