REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V poslednom období museli hasiči likvidovať na Slovensku viacero lesných požiarov. Jeden z nich na Veľkonočný pondelok aj v Hôrčanskej doline v Považskom Inovci medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom 닥터후 시즌1 다운로드. Na likvidácii požiaru sa podieľalo takmer 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, trvalo im to osem hodín. V noci z piatku 17. apríla na sobotu horelo aj na Havrane Premier Pro 2.0. Tento požiar sa podarilo hasičom zlikvidovať pomerne rýchlo.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Po príchode na miesto požiaru bol vykonaný prieskum so zistením požiaru lístia a hrabanky bukového lesa prevažne v strmom teréne Smurf game. Na mieste sa nik nenachádzal. Požiar bol v kopcovitom teréne a plocha pred hasičmi už bola zhorená a samouhasená. Oheň sa preniesol za horizont, kde sa naďalej šíril,“ informoval Karol Prno, riaditeľ OR HaZZ v Novom Meste nad Váhom. 

Na miesto boli postupne povolané jednotky dobrovoľných hasičov z  Hôrky nad Váhom a Pobedíma 한글 815 다운로드. Miesto požiaru bolo z jednej strany ohraničené lesnou cestou avšak vodu priamo k ohňu nebolo možné dostať technikou pre strmý terén.

„Lokalizácia bola vykonávaná iba genfovakmi a lopatami Tudors. Silný vietor znásoboval rýchlosť šírenia požiaru prevažne cez horizont kopca. Na miesto prišli ďalšie DHZO a to DHZO Kálnica, Nová Ves n/V, neskôr ešte Modrovka, Lúka n/V a Beckov. Veliteľ zásahu spolu s lesníkom hľadali prístupovú cestu pre techniku z hora požiariska, po čiastočnom odprataní konárov bola sprejazdnená prístupová cesta iba pre štvorkolky, ktoré dovážali vodu od cisterny a plnili ním genfovaky. Požiar bol likvidovaný z viacerých strán po obvode, kde boli rozmiestnení dobrovoľní hasiči,“ približuje K. Prno.

Po lokalizácii požiaru hasiči dohasli všetky ohniská v lese najme tlejúce suché drevo. Na záver utvorili rojnicu s genfovakmi, kde bola celá plocha požiaru dohasená. Lokalitu požiaru po uhasení ešte zostali monitorovať dobrovoľní hasiči z Hôrky.

Je vyhlásený čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Aktuálne je v okrese Nové Mesto nad Váhom aj v Piešťanoch vyhlásený  čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme, teda 50 m od hranice lesného pozemku.

Fyzickým osobám sa podľa zákona o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme zakazuje najmä:
– fajčiť, odhadzovať horiace alebo tlejúce predmety, alebo používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru;
– vypaľovať porasty bylín, kríkov, stromov;
– spaľovať horľavé látky na lesných pozemkoch, pre ktoré je vyhlásený čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru a v ich ochrannom pásme.

-red-  Foto: -vb-

REKLAMA