Úvod Aktuality Husky zabil v mestskom parku maltézskeho psíka

Husky zabil v mestskom parku maltézskeho psíka

REKLAMA
Skola Rakovice

Majitelia musia mať svojich psov na vôdzke, či túto povinnosť dodržiavajú, môže kontrolovať mestská aj štátna polícia.

Približne trojmesačné šteňa maltézskeho psíka zabil v piatok neskoro večer v mestskom parku sibírsky husky, ktorý nebol na vôdzke HeatFilm Express. Takto udalosť na facebooku opísala majiteľka usmrteného zvieraťa. Incident potvrdil Peter Gogol z Mestskej polície Piešťany. Podľa jeho slov však na mieste boli štátni policajti, ktorí prípad prešetrujú Youtube mp3.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Knebl
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Venčil ho muž s dcérou na bicykloch. Pes sa na nás začal rútiť, ja som začala kričať a pán majiteľ kričal: Nebojte on nič nespraví 문명6 무료 다운로드! Nespraví? Ale spravil, zabil našu Lilly a napadol aj môjho priateľa,“ napísala na facebooku majiteľka maltézskeho psíka.

Hneď ráno mestskí policajti v mestskom parku kontrolovali psíčkarov 입술의 말 다운로드. Podľa Petra Gogola sú takéto kontroly bežné a budú pokračovať: „Povinnosťou majiteľa je mať psa na vôdzke, voľný pohyb je dovolený iba na vyhradených miestach.“

Mesto Piešťany má takýto priestor na Lide – okolo Biskukpického kanála od Húpacieho mosta smerom na sever, ale napríklad aj na sídlisku Adam Trajan 지니 음악 다운로드.

Peter Gogol dodal, že právomoc kontrolovať psíčkarov má aj štátna polícia. Medzi ďalšie povinnosti ľudí, ktorí venčia psov, patrí bezodkladné odstránenie výkalov, ktorými zviera znečistilo verejné priestranstvo aj ohlásenie, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol napadnutý alebo vyprovokovaný. Ten, kto vedie psa, sa dopustí priestupku aj v prípade, že nezabráni útoku na človeka alebo iné zviera.

Náhubok musí mať podľa zákona nebezpečný pes. Ide o jedinca, ktorý už predtým „pohrýzol alebo poranil človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný.“

-mp-

REKLAMA