Connect with us

Aktuality

Poslanec Jánošík vyhlásil, že sa vzdáva mandátu

Published

on

Reklama
Reklama

Prázdninové rokovanie piešťanského mestského zastupiteľstva sa 27. júla nieslo v emotívnom duchu a taký bol aj jeho záver. Nezávislý poslanec Ján Jánošík pôsobiaci v poslaneckom klube Spoločne pre Piešťany počas diskusie o verejnom obstarávaní stavebných prác na rekonštrukciu šatní mestskej polície vyhlásil, že končí v poslaneckých laviciach a vzdáva sa mandátu. V zastupiteľstve by ho tak mal nahradiť Petr Veverka, ktorý v Komunálnych voľbách v roku 2014 získal od voličov 885 hlasov. 

Zastupiteľstvo júl (12)

„Ja si v živote dávam takzvané deadliny alebo nejaké hranice. Nejaké posledné kapky by som to povedal. Toto vaše verejné obstarávanie v úvodzovkách bola pre mňa posledná kapka a dnešné zastupiteľstvo je pre mňa posledné zastupiteľstvo, pretože sa verejne vzdávam funkcie poslanca,“ povedal vo svojom príhovore poslanec Ján Jánošík.

Poslanci diskutovali v bode číslo 12. Rôzne o tom, či radnica postupovala správne, keď zákazku v hodnote 64 000 eur bez DPH obstarávala prieskumom trhu a nezverejnila jej vyhlásenie napríklad na webovej stránke mesta. Následne po zistení nedostatkov v projekte spravila k uzavretej zmluve dodatok na sumu 3582 eur bez DPH. Zákon o verejnom obstarávaní, ktorý vstúpil do platnosti v apríli tohto roka pri stavebných prácach, ktoré nie sú bežne dostupné na trhu, umožňuje postupovať prieskumom trhu, avšak mestská smernica platná pred týmto zákonom vyžadovala zverejnenie, rovnako ako to požadujú mestským zastupiteľstvom schválené Opatrenia k zvýšeniu otvorenosti a transparentnosti mesta Piešťany.

Reklama

Zastupiteľstvo júl (8)

Ján Jánošík odôvodnil svoj odchod aj tým, že za sumu 80 000 eur sa dá postaviť bungalov, nie „šopa“ s rozlohou 60-70 metrov štvorcových a na niečom podobnom sa jednoducho nechce podieľať. Mestské zastupiteľstvo tak po poslankyni Eve Wernerovej opustil už druhý poslanec.

-lt-

Populárne články