Connect with us

Aktuality

Polícia chytila lúpežníkov. Obetiam radí zachovať pokoj

Published

on

Reklama

Dvaja muži prišli počas minulotýždňovej krádeže o 150 eur a mobilné telefóny, jeden z nich utrpel zranenia.

[singlepic id=26439 w=320 h=240 float=right]Podozriví skončili v rukách polície dva dni po lúpeži, ktorá sa stala 23. mája o 22.15 h na Nábreží Ivana Krasku. „Dvaja muži vo veku 37 a 48 rokov sedeli na lavičke, keď k nim podišli traja páchatelia. Mladšieho z dvojice dvaja páchatelia chytili, kým tretí ho udieral a prehľadával mu vrecká,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová a dodala, že následne sa rozbehli za starším mužom. Obete prišli spolu o 150 eur a dva mobilné telefóny.

Reklama

Jeden z podozrivých, ktorých polícia zadržala, je 26-ročný muž z Piešťan. Ďalší dvaja majú iba 17 rokov a pochádzajú z Piešťan a Dolného Lopašova. „Vyšetrovateľ všetkých troch obvinil zo zločinu lúpeže, za ktorý hrozí odňatie slobody na tri až osem rokov, u mladistvých hrozí polovičný trest,“ povedala hovorkyňa.

S blížiacou sa letnou sezónou počet lúpeží v Piešťanoch podľa jej slov nestúpa. Od začiatku roka je v našom meste evidovaných 8 lúpeží, sedem z nich už objasnili.

Reklama

„Občanom by sme chceli v prvom rade odporučiť,  aby sa vyhýbali  miestam, kde sa pohybuje málo ľudí, najmä vo večernej, nočnej a skorej rannej dobe,“ uviedla Martina Kredatusová.

„V prípade, ak už došlo k lúpeži, odporúčame zachovať pokoj, aby nedošlo k vyprovokovaniu páchateľa k ešte agresívnejšiemu správaniu, môžu byť pod vplyvom drog, kedy je konanie páchateľa nevyspytateľné. Zvlášť treba byť opatrný, ak páchateľ používa zbraň,“ uzavrela hovorkyňa.

Polícii pri vyšetrovaní veľmi pomôže, ak si obete zapamätajú čo najviac detailov. Napríklad zvláštne znaky, ako sú tetovanie, jazvy, náušnice, či ide o praváka alebo ľaváka a podobne.

Populárne články