Connect with us

Aktuality

Pas pre dieťa vybavíte počas rozšírených stránkových hodín

Published

on

Reklama
Reklama

Polícia zaznamenala zvýšený záujem rodičov o vydanie cestovných dokladov pre deti mladšie ako 5 rokov. Od 1. do 30. júna je preto možné podať žiadosť o vydanie cestovného dokladu aj každý piatok od 12.00 do 18.00 h.

[singlepic id=29151 w=320 h=240 float=right]„Prezident Policajného zboru Tibor Gašpar vydal pokyn, aby na všetkých oddeleniach dokladov odborov poriadkovej polície okresných riaditeľstiev Policajného zboru rozšírili stránkové hodiny. Polícia vychádza v ústrety rodičom s malými deťmi a snaží sa šetriť ich čas,“ informovala policajná hovorkyňa Denisa Baloghová.

Okrem bežných stránkových hodín budú môcť rodičia vybaviť cestovný pas pre svoje dieťa do 15 rokov aj každý piatok. „V tomto čase pracovníci nebudú vybavovať iné stránky. Rodičia samozrejme môžu využiť aj bežné stránkové dni,“ dodala Baloghová.

Opatrenie prijala polícia v súvislosti s nariadením Európskej únie, ktoré členským štátom ukladá povinnosť vydávať cestovné pasy už iba ako individuálne cestovné doklady. Každý občan Slovenskej republiky bude musieť mať vlastný cestovný doklad. V praxi to znamená, že príslušné útvary Policajného zboru už od 26. júna tohto roka nebudú vykonávať zápisy detí mladších ako 5 rokov do cestovného dokladu rodiča.

Reklama

„Odporúčame zistiť si pred cestou podrobnosti o platnosti cestovného dokladu v iných krajinách priamo na príslušnom zastupiteľskom úrade krajiny, do ktorej občan cestuje,“ uzavrela hovorkyňa.

Prečítajte si aj: Od júna musia mať pas aj deti do päť rokov

Text: ts Ilustr. foto: M. Palkovič

Populárne články