Connect with us

Aktuality

Policajti zastavili staršieho opitého kolobežkára

Trnavskí dopravní policajti zastavili staršieho muža v nedeľu, krátko po polnoci, na ceste pri meste Leopoldov. Muž z Hlohovca mal v dychu viac ako 1 promile.

Published

on

Reklama

Pán ich pozornosť upútal nielen tým, v akom čase sa preháňal na svojej e-kolobežke, ale aj samotným štýlom jazdy. Za mesačného svitu nemal na sebe žiadne reflexné prvky a ani prilbu. Samotná kolobežka síce bola osvetlená, no muž v tmavom oblečení bol len veľmi ťažko spozorovateľný.

Ilustr. foto

„Policajti 60 ročného kolobežkára skontrolovali a podrobili dychovej skúške. Na displeji merača vyskočila hodnota 0,52 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 1,08 promile. Hliadke sa priznal, že ide z leopoldovského festivalu a že tam v ten večer vypil 4 pivká. Kolegovia Hlohovčanovi ďalšiu jazdu zakázali a kolobežku si tak domov musel odtlačiť peši. Muž je za priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky riešený v správnom konaní,“ informovala Zlatica Antalová z Krajského riaditeľstva PZ v Trnave.

Reklama

„Upozorňujeme kolobežkárov, že aj oni sú v hľadáčiku policajných hliadok, a tak ako ostatní účastníci premávky musia dodržiavať stanovené pravidlá. Jazdci na elektrických kolobežkách sú považovaní za vodičov nemotorového vozidla. Preto pre nich taktiež platí pravidlo, že počas šoférovania nesmú byť pod vplyvom alkoholu. Výnimkou je len jazda v obci alebo na cestičke pre cyklistov. No aj tu platí obmedzenie, že osoba nesmie nafúkať viac ako 0,5 promile,“ dodáva Z. Antalová.

Polícia apeluje na kolobežkárov, cyklistov a chodcov, aby nepodceňovali význam reflexných prvkov a aj počas jazdy na nemotorovom vozidla mali na hlave, pre svoju vlastnú bezpečnosť, riadne upevnenú helmu.

Reklama

TS KR PZ v Trnave

Populárne články