Connect with us

Aktuality

Policajti zasahovali na Krajinskom moste. Dievčine stihli pomôcť včas

Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave informovalo o zásahu piešťanských policajtov na Krajinskom moste, kde sa nachádzala dievčina, ktorá z neho chcela skočiť.

Published

on

Reklama
Reklama

Ihneď po nahlásení udalosti občanmi, okamžite na miesto vyrazila policajná hliadka v zložení nstržm. Sebastián Hrnčiar a ppráp. Michal Madžo. Policajtom sa podarilo získať si dôveru mladej ženy a dostali ju z mosta do bezpečia. Policajti ďakujú tiež ľuďom, ktorí plán dievčaťa videli a ktorým jej osud nebol ľahostajný, pričom hneď volali na čísla 158 a 112. Bližšie informácie vzhľadom na citlivosť prípadu polícia neuviedla.

Rozhovor, ktorý môže zachrániť

Pomôcť osobe v ťažkej životnej situácii môže najlepšie okolie, ktoré ohrozeného človeka najlepšie pozná (rodina, kamaráti, kolegovia, spolužiaci).
Nemusíte mať obavu, že to nezvládnete, lebo neviete poskytnúť odbornú pomoc, či radu. Stačí iba úprimne človeka vypočuť, vyjadriť mu pochopenie, podporu.
Snažte sa nehodnotiť, neodsudzovať, nekritizovať, ani nezľahčovať problém druhého človeka. Posmeľte ho alebo povzbuďte v hľadaní odbornej pomoci.

Pomoc je možné tiež získať na:

✅️Celonárodná, bezplatná, 24-hodiná Linka dôvery Nezábudka na čísle 0800 800 566
✅️Bezplatné online mailové poradenstvo na stránke www.dusevnezdravie.sk/online-poradna/
✅️Návšteva ambulantného psychológa alebo psychiatra v mieste bydliska.
✅️Pri akútnych stavoch, kedy je dôležité získať čas, môžete blízkeho odprevadiť na pohotovosť, prípadne sa poradiť so všeobecným lekárom.

Reklama

TS KR PZ v Trnave

Populárne články