Connect with us

Aktuality

Hasiči už poznajú príčinu požiaru v Piešťanoch. V sobotu horeli polia pri Drahovciach i v obci Prašník

Horúce počasie a nedostatok zrážok sú ideálnou živnou pôdou pre požiare. Počas týždňa horela tráva na brehu potoka Dubová neďaleko zimného štadióna v Piešťanoch. V sobotu 23. júla mali hasiči čo robiť pri požiaroch polí v Drahovciach a v obci Prašník.

Published

on

Reklama

 

Požiar trávnatého porastu v stredu 20. júla pri Dubovej sa hasičom podarilo rýchlo lokalizovať a tak k žiadnym väčším škodám našťastie nedošlo. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave Leny Košťálovej bola príčina vzniku požiaru stanovená ako neuhasenie cigaretového ohorku.

Reklama

K požiaru v Drahovciach boli vyslaní hasiči v sobotu 23. júla popoludní.

Reklama

 

Večer zasahovali pri požiari v obci Prašník, kde horelo pole neďaleko bývalého kameňolomu. Podľa očitých svedkov sa oheň vznietil hlbšie v poli a nie niekde pri ceste. Najskôr sa ho snažili obyvatelia zastaviť len lopatami, ale ničivý živel nebolo možné zastaviť a bez problémov preskakoval z jedného radu pokosenej slamy na druhý.

Vietor hnal plamene smerom k domom pod kameňolom, avšak to už boli na mieste hasiči, ktorým sa podarilo požiar lokalizovať a zastaviť. Obyvatelia sa snažili zabrániť najhoršiemu, tým že zhrabali riadky slamy, tak aby sa vytvorila väčšia medzera a oheň nemohol preskočiť ďalej. Príčinu vzniku požiaru zatiaľ nepoznáme.

Dramatické chvíle na Prašníku zachytila aj kamera.

Od začiatku júla je v piešťanskom okrese, ale aj v ďalších okolitých, vyhlásený čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru, keď sa na lesných pozemkoch a v ich 50-metrovom ochrannom pásme nesmie zakladať oheň, ale taktiež fajčiť a odhadzovať tlejúce predmety.


-red- Foto: -tn-, – cit- Video: -mc-, -zu-

Populárne články