Connect with us

Aktuality

Policajti si posvietili na pytliakov

Published

on

Reklama

Začiatkom novembra sa v lesoch pri Novom Meste nad Váhom uskutočnila tento rok už druhá razia príslušníkov policajného zboru zameraná na odhaľovanie pytliactva. Kukláči zároveň absolvovali výcvik na pohybovanie sa v cudzom teréne za zníženej viditeľnosti, respektíve za tmy, bez možnosti použiť svetelné prístroje. Tento rok eviduje polícia v trenčianskom kraji 24 prípadov pytliactva.

w_MG_2946

Reklama

Lesníci a poľovníci v regióne akcie veľmi vítajú. Podľa nich sa trestná činnosť vďaka aktivitám polície znížila až o 80 percent. Pytliactvo, kedysi vykonávané jednotlivcami sa dnes menilo na organizovaný zločin. Často sa stáva, že skupina vystrieľa viac kusov lovenej zveri, odoberie z nej len určité časti vhodné na predaj a ostatok ponechá na mieste.  Pytliak prichytený pri čine býva často veľmi nebezpečný. Obyvatelia zalesnených oblastí piešťanského, či novo-mestského regiónu si určite dobre pamätajú na nejeden prípad, kedy došlo k stratám na ľudskom živote. Najspomínanejší a najbájnejší je v tomto slova zmysle región Starej a Novej Lehoty.
Policajtom sa  zatiaľ nepodarilo prichytiť pytliakov priamo pri čine, ale podľa ich slov to ani neočakávali.  Akcie majú mať  skôr preventívny charakter.

Autor: Rasťo Gavora Ilustračné foto: T. Hudcovič

Reklama

Populárne články