Connect with us

Aktuality

Rekonštrukcia ciest má nedostatky, radnica žiada nápravu

Published

on

Reklama

Zlé spádovanie, kanalizačné poklopy pod úrovňou vozovky, ale aj zvlnenie asfaltu. To všetko sú chyby, ktoré si na čerstvo opravených cestách všímajú laici. Radnica potvrdila, že bude žiadať ich nápravu.

SAMSUNGStavebné práce spolu v hodnote takmer 600-tisíc eur financovala v tomto roku samospráva z predaja pozemkov pod čerpacou stanicou v západnej časti mesta. Krátko po ich dokončení a prejavili na cestách niektoré chyby.

Reklama

Podľa vyjadrenia hovorkyne mestského úradu Barbory Piovarčiovej, firmy, ktoré realizujú rekonštrukcie ciest v Piešťanoch, majú za povinnosť položiť asfalt tak, aby na ceste nestála voda a nevytvárali sa mláky. Záruka na realizované stavebné práce je 60 mesiacov. „Vyrovnávania sa robili minimálne pri dažďových vpustiach a všetky iné budúSAMSUNG zachytené geodetmi, ktorí merajú cestu pred položením asfaltu a po položení asfaltu,“ povedala hovorkyňa. Radnica mala doteraz výhrady k nedostatkom na uliciach Kúpeľná, Dominika Tatarku, Andreja Hlinku a Dlhá. „Zhotoviteľ má povinnosť chyby odstrániť,“ konštatovala hovorkyňa.

„Na všetkých úsekoch budeme vykonávať, resp. sme už vykonali meranie nerovností latou. Výsledky budú predložené doSAMSUNG výslednej správy elaborátu kvality,“ informoval Ing. Marek Štancel z firmy Skanska, ktorá rekonštruovala časť piešťanských ulíc. Pracovníci radnice by mali dohliadnuť na to aby realizované rekonštrukcie boli v súlade s normami a v požadovanej kvalite. Technicko-kvalitatívne podmienky ministerstva dopravy, pošt a telekomunikácií  zverejnené na stránke Slovenskej správy ciest hovoria, že priečne ani pozdĺžne nerovnosti merané trojmetrovou latou nesmú byť na obrusnej vrstve vozovky na miestnych komunikáciach väčšie ako 5 mm.

Reklama

kupelnaNapriek tomu, že záplat na cestách ubudlo, nemusí to byť na dlho. Krátko po dokončení novej cesty na Kúpeľnej ulici museli jej časť vodári rozkopať. Podľa Barbory Piovarčiovej tam ešte pred rekonštrukciou TAVOS vymieňal všetky uzávery a porušenie nového asfaltového koberca zapríčinila havária, ktorá sa nedala predvídať.

Autor: Martin Palkovič Foto: mp/th

REKLAMA

rekl-komenskeho

Populárne články