Úvod Aktuality Pri pamätnej tabuli Nežnej revolúcie nespomínali v dobrom

Pri pamätnej tabuli Nežnej revolúcie nespomínali v dobrom

Je výsledkom udalostí z novembra 1989 parlamentná demokracia alebo zlodejský korporatívny fašizmus? Aj túto otázku si položila hŕstka ľudí, ktorí sa stretli v deň 24 výročia Nežnej revolúcie na Námestí slobody pri príležitosti odhalenia pamätnej tabule 토이스토리1 한글자막 다운로드.

Spomienkovú akciu iniciovalo občianske združenie Pro Civitate a zúčastnil sa jej aj Marian Gula z Ústavu pamäti národa numerical point. „Nesmieme zabúdať na ľudí, ktorí hľadali pravdu dávno pred 17. novembrom 1989, ktorí obetovali svoju slobodu aj životy. Na ich počesť si musíme pripomínať 17 소주한잔 mp3 다운로드. november,“ povedal Marian Gula.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba

Koncom novembra 1989 bolo vtedajšie Námestie Dukelských hrdinov pravidelne preplnené. Ľudia sa stretávali, aby zmenili spoločenský systém Unity ftp download. „Dnes sa hanbím, že som tu vtedy štrngal kľúčmi,“ povedal pri spomienke na tieto udalosti Ján Jánošík. Revolúcia nám podľa jeho názoru nepriniesla parlamentnú demokraciu, ale zlodejský korporatívny fašizmus 쿼티 키보드 다운로드.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0QVE8BRHkSo[/youtube]

Odhalenie tabule s nápisom Slobodu dosiahneme hľadaním pravdy sa stretlo s nezáujmom verejnosti 뷰티풀 마인드 영화 다운로드. O všeobecnej apatii hovorili aj účastníci diskusie, ktorá sa neskôr uskutočnila v komunitnom centre ŽiWell. Hŕstka pamätníkov a zopár mladších ľudí debatovalo o ponovembrovom vývoji našej spoločnosti 킹아서 제왕의검 다운로드. Zatiaľčo starší sú zo súčasnej situácie znechutení, zástupcovia generácie, ktorá vyrastala po roku 1989, chvália možnosť slobodne sa vyjadrovať alebo cestovať.

Text, foto a video: Martin Palkovič

REKLAMA