Connect with us

Aktuality

Policajti riešili sliepky na diaľnici

Diaľniční policajti z Trnavy riešili v noci kuriózny prípad. S nasadením života zachraňovali bezmocných operencov.

Published

on

Reklama
Reklama

„Krátko po jednej hodine v noci prijala polícia oznámenie poľského kamionistu, ktorému počas jazdy vypadlo z nákladného priestoru asi 50 debničiek so živými sliepkami. Na 80 m úseku cesty sa tak ocitlo približne 400 kusov hydiny. Policajti po príchode na miesto museli uzavrieť 1 jazdný pruh križovatky diaľnic R1 a D1, smerom na Trenčín,“ informovala Zlatica Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Diaľničiari pomohli pri zbieraní popadaných debničiek a spolu s vodičom počkali na náhradné auto, do ktorého boli sliepky preložené. Napriek hrozivému pádu z idúceho nákladiaku väčšina sliepok prežila a mohla pokračovať v ceste.

„Policajná hliadka vec vyriešila ako škodovú udalosť. Vodičovi policajti uložili, za nesprávne upevnený náklad, blokovú pokutu a zadržali mu vodičský preukaz. Ten mu bude vrátený ihneď po jej zaplatení. Pripájací pruh na diaľnicu D1 bol plne prejazdný až okolo 06:00 h ráno,“ dodáva Z. Atalová.

Reklama

Polícia pripomína vodičom, že pri preprave musí byť náklad na vozidle riadne umiestnený, rozložený a upevnený, aby neohrozoval bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Pokiaľ prevážate zvieratá, nesmie byť ohrozená ich bezpečnosť. Náklad nesmie prekročiť najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť vozidla.


TS KR PZ v Trnave / red

Populárne články