Connect with us

Aktuality

Policajti merali s nami, zistili takmer tisíc porušení pravidiel

Published

on

Reklama

Polícia vyhodnotila sobotňajšiu celoslovenskú akciu „Poďte s nami merať“. V priebehu niekoľkých hodín trvania polícia zistila takmer tisícku porušení pravidiel cestnej premávky. Pozitívnou správou je, že sa víkend zaobišiel bez smrteľnej dopravnej nehody. Verejnosť mohla prácu policajtov sledovať od 9.00 do 16.00 hodiny. Počas siedmich hodín trvania akcie príslušníci policajného zboru odhalili 994 priestupkov, z nich bolo až 850 za nedodržanie predpísaných rýchlostí. Priemerne každú minútu mali ťažkú nohu na plyne dvaja vodiči.

Priebeh akcie mal aj však aj pozitívny vplyv. Počas víkendu 25.11.-26.11.2017 pri dopravných nehodách nikto nezomrel. Zaznamenali sme 70 dopravných nehôd (o deväť menej ako v rovnaké dni vlani), ťažko sa zranili tri osoby (vlani osem) a o život nikto neprišiel (vlani zomrelo šesť osôb).

Reklama

Od 13. do 16. novembra 2017 polícia verejnosti poskytla jedinečnú príležitosť, aby poslala návrhy miest a úsekov ciest, kde by sa mala merať rýchlosť. Pretože práve neprimeraná rýchlosť jazdy je prvou najčastejšou príčinou vzniku smrteľných dopravných nehôd a druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd.

Aj z dôvodu znižovania nehodovosti a následkov dopravných nehôd sa polícia v úzkej spolupráci s občanmi rozhodla pripraviť dopravno-preventívnu akciu zameranú najmä na dodržiavanie najvyššej dovolenej a ustanovenej rýchlosti jazdy.

Reklama

A zdá sa, že sa táto akcia verejnosti zapáčila. V období od 10. do 17. novembra 2017 nahlásili občania takmer 450 podnetov a navrhli kontrolovať dodržiavanie predpisov na viac ako 500 miestach. Polícia využila takmer 400 podnetov, ostatné neboli vhodné z hľadiska bezpečnosti pri zastavovaní vozidiel.

– Prezídium Policajného zboru Slovenskej republiky/Foto: PPZ, archív-

Populárne články