Connect with us

Aktuality

Policajti chytili autíčkarov pri čine

Published

on

Reklama

Na potlačenie krádeží áut v meste Piešťany posilnila polícia v uplynulých dňoch výkon služby. Výsledkom bolo, že kriminalisti priamo na mieste činu, pri pokuse o ukradnutie auta, zadržali dvoch podozrivých.

4 (2)

Reklama

 
„V utorok 10. novembra asi o 04.30 h sa dvaja páchatelia pokúsili ukradnúť v Piešťanoch na Vážskej ulici VW Sharan sivej farby. Policajti priamo pri čine zadržali 30 ročného Lukáša a 25 ročného Pavla z okresu Nitra. Mladší z dvojice po príchode k autu zostal stáť za ním a dával pozor, kým starší prineseným kovovým kľúčom prekonal zámok. Do auta sa vlámali, no odísť s ním už nestačili. Dvojica bola predvedená na policajný útvar, kde s nimi prebiehali procesné úkony,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave.

2-18 (1)

Reklama

Z vyšetrovania vyplynulo, že sú podozriví aj z krádeže VW Golf z 12. októbra na Hlbokej ulici v Piešťanoch. Vyšetrovateľ obidvoch podozrivých obvinil z krádeže, v jednom prípade z dokonanej a v druhom prípade v štádiu pokusu. Ak by sa im krádež VW Sharan vydarila, majiteľa auta by poškodili o 5000 Eur. V prípade ukradnutého Golfu spôsobili rakúskemu majiteľovi škodu 12000 Eur.

Obaja obvinení, v minulosti už trestaní muži, sú zadržaní v cele policajného zaistenia, pričom vyšetrovateľ spracoval podnet na ich väzobné stíhanie. V prípade uznania viny súdom im hrozí odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky.

TS KRPZ Trnava

Populárne články