Connect with us

Aktuality

Oslavy 130. výročia založenia „Mojmírky“ boli dojímavé i veselé

Published

on

Reklama
Reklama

Stredná odborná škola obchodu a služieb Piešťany alebo skrátene „Mojmírka“ oslavovala včera 11. novembra 130. rokov od svojho založenia. Dopoludnia od 11:00 sa v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána konala slávnostná akadémia určená pre pozvaných hostí a o 13:00 bol priestor sprístupnený verejnosti. V programe vystúpili s príhovormi viacerí pozvaní hostia a bohatý program pripravili aj študenti školy. Po jeho skončení čakala na pozvaných hostí veľkolepá recepcia.

IMG_0746_resize

Medzi hosťami boli napríklad herec René Štúr, ktorý absolvoval školu, Jana Baranovičová, riaditeľka Odboru školstva a telesnej kultúry Trnavského samosprávneho kraja, primátor Miloš Tamajka a tiež súčasná riaditeľka Anna Zálešáková, ale aj jej predchodcovia Alexander Murín, ktorý viedol školu v rokoch 1981 až 1991 a Mária Fodorová pôsobiaca v období rokov 1991 až 2009.

„Naša škola vždy čerpala silu z tradícií a poznatkov, ktoré tu zanechávali pedagógovia po desaťročia. Mnohí žiaci ju však robili a robia mladou a rozvíjajúcou sa. Od vzniku prvej učňovskej školy sa udialo veľa zmien, ktoré boli uskutočňované s túžbou ísť dopredu a prispôsobovať sa novým požiadavkám. Dnešná škola je moderná, otvorená svetu, informačno komunikačným technológiám, ale nezabúda na svoje historické korene a národné tradície. Pri tejto príležitosti chcem tým, ktorí už nie sú medzi nami, ale aj tým žijúcim, ktorí sú na zaslúženom odpočinku a dnes nás poctili svojou prítomnosťou, vzdať hold za prácu, ktorú odviedli a tým sa pričinili o rozvoj vzdelávania, výchovu žiakov, zveľaďovali školu a pracovali v jej prospech. Za to im patrí naša úcta a vďaka,“ povedala riaditeľka školy Anna Zálešáková.

Reklama

IMG_0549_resize

„130 rokov je v existencii vzdelávacej inštitúcie dosť na to, aby potvrdilo opodstatnenie svojho vzniku. Od svojho založenia prešla cestou progresívneho vývoja. Teraz je z nej moderná stredná škola, ktorej hlavným cieľom je sústavné zvyšovanie kvality teoretickej prípravy na jednej strane a zabezpečovanie prvotriedne kvalitnej odbornej prípravy na strane druhej. Napriek svojmu zrelému veku je modernou strednou školou s perspektívou ďalšieho rastu,“ povedala v svojom príhovore riaditeľka Odboru školstva a telesnej kultúry Trnavského samosprávneho kraja Jana Baranovičová.

IMG_0496_resize

IMG_0507_resize

„Ako sa hovorí, remeslo má zlaté dno a to príslovie určite platí dodnes. Chcem povedať študentom, aby boli hrdí na svoju školu. Chcem do budúcna osloviť rodičov, ktorí absolvovali túto školu, aby išli svojim deťom príkladom a motivovali ich k výberu tejto školy. Prajem, poviem to trochu slangovo, keďže som Piešťanec nebudem hovoriť celý ten dlhý názov, prajem „Mojmírke“ len to najlepšie, dobrých pedagógov, dobrých žiakov, dobrých absolventov a hlavne veľa dobrých rokov,“ povedal primátor Miloš Tamajka.

IMG_0529_resize

„Chcel by som sa úprimne poďakovať všetkým profesorom, všetkým pedagógom za strasti, ktoré sme im spôsobili. V mojom študentskom veku to bolo asi normálne, ale až teraz si z odstupom času uvedomujem, ako veľa nám naši profesori dávali. Najkrajšie veci v živote sú zadarmo, pretože keď máte dobrý vzťah k rodičom a k pedagógom, nie je nad to. A chcel by som poďakovať pani Hegerovej, veľmi pekne ďakujem. Ďakujem vám veľmi pekne za vašu starostlivosť,“ zaspomínal známy herec René Štúr, ktorý úprimnými slovami dojal svoju profesorku.

IMG_0533_resize

-lt-

 

 

Populárne články