Úvod Aktuality Podarí sa vírniku z Topoľčian doletieť do sveta?

Podarí sa vírniku z Topoľčian doletieť do sveta?

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Slovenská firma JOKERTRIKE z neďalekých Topoľčian bola založená ešte v roku 2005 ako spoločnosť zaoberajúca sa kusovou a malosériovou výrobou CNC súčiastok Respond 1994 18. V jej portfóliu časom pribudli motorové rogalá a od roku 2012 vyvíjajú šikovní konštruktéri ďalšiu novinku, ktorou je nová Gyrokoptéra Joker Movie Maker Korean edition. Tá svojim futuristickým dizajnom zaujala minulý rok na veľtrhu CIGAC 2015 v čínskom meste XIAN. Po lietajúcom aute tak má Slovensko ďalšieho nádejného reprezentanta v podobe vírnika, ktorý by svojím nadčasovým vzhľadom i technickými parametrami mohol zaujať svetový trh git 파일 다운로드. Tento rok je plánovaná jeho certifikácia v Nemeckom zväze DULV a predajná cena jedného stroja by sa mala pohybovať okolo 80 000 eur.

gyrokopter_b_3fa15883749bc79d

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Vírnik (autogíra, gyroplán, gyroplane, autogyro, autogiro) spolu s vrtuľníkom patria medzi rotorové lietadlá a ďalej sa členia na pozemné, vodné a obojživelné 문명의 충돌 다운로드. Zatiaľ čo rotor helikoptéry je permanentne poháňaný motorom, rotor vírnika je poháňaný prevažne vzduchom prúdiacim pomedzi listy rotora. Vírnik je ideálnym kompromisom medzi ultraľahkým lietadlom a vrtuľníkom 알함브라 궁전의 추억 8화 다운로드. Svoje uplatnenie nachádza nie len v športovom lietaní, ale aj v poľnohospodárstve a pri kontrole objektov. V leteckom zákone je definovaný ako motorové lietadlo ťažšie ako vzduch s rotujúcimi plochami uvádzanými do pohybu autorotáciou a jeho maximálna vzletová hmotnosť neprekročí 560 kg Google Drive folder.

medium-virniky-xenon-26

Konkurenčný stroj Zen 1 RST vyrábaný spoločnosťou Aviation Artur Trendak z Poľska sa predáva v cene od 49 900 do 85 000 eur v závislosti od príslušenstva movie Glory of the Clan. Vo svete je veľmi rozšírený vďaka dobrým letovým vlastnostiam pričom predvádzací let poľského stroja môžu záujemcovia absolvovať vo výcvikovom stredisku Slovenskej Federácie Ultraľahkého lietania na Kopánke v Trnave 무료 성경 듣기 다운로드. Vírnik z Topoľčian by však mohol leteckú verejnosť zaujať najmä svojim dizajnom i preskleným kokpitom.

Spoločnosť JOKERTRIKE začala s vývojom vírnika nazvaného Gyrokoptéra Joker spolu s nemeckým partnerom MST ešte v roku 2012. Ich produkt nie je výnimočný len nadčasovým dizajnom, ale aj mnohým technickým vylepšeniam a cene, ktorá je výrazne nižšia od konkurenčných výrobkov 피파17 다운로드. Je vyvinutý tak, aby spĺňal aj najnáročnejšie požiadavky na komfort posádky, ale aby súčasne vynikli jeho vynikajúce letové vlastnosti. Odklápacia kabína zaručuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie, a veľká plocha krycieho plexiskla zase nerušený panoramatický výhľad pre posádku 닥터후 시즌1 다운로드.

gyrokopter_b_a53fb76f5774227d

-lt/Zdroj: jokertrike.sk, virnik.sk/Foto: jokertrike.sk, virnik.sk-

REKLAMA