Connect with us

Aktuality

Počas júla v okrese Piešťany 15 nehôd

Published

on

Reklama

V mesiaci júl došlo v okrese Piešťany k 15-tim dopravným nehodám a len v jednom prípade úradoval za volantom alkohol. Je to presne rovnaký počet ako v tomto období minulého roka, pričom v rámci celého Trnavského samosprávneho kraja došlo k miernemu poklesu nehodovosti. V deviatich prípadoch si zrážky vyžiadali zranenia, traja ľudia utrpeli ťažšiu ujmu na zdraví a dvanásť ľudí bolo zranených ľahko.

IMG_6507_resize

Reklama

„V Trnavskom kraji sa udialo dohromady 97 nehôd, čo je o 11 menej ako vlani. Najviac, 28, ich bolo zaznamenaných v okrese Trnava. V okrese Galanta bolo 19 dopravných nehôd, 16 v okrese Dunajská Streda, 15 v okrese Piešťany, 9 v okrese Hlohovec, 8 v okrese Senica a 2 dopravné nehody v okrese Skalica. Vo všetkých okresoch, okrem Trnavského a Hlohovského, došlo k poklesu,“ uviedla v tlačovej správe Martina Kredatusová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

V mesiaci júl bola usmrtená jedna osoba, v okrese Dunajská Streda. Okrem toho sa 5 osôb zranilo ťažko a 63 utrpelo ľahké zranenia. Napriek tomu, že došlo k poklesu o 8 dopravných nehôd spôsobených vplyvom alkoholu, alkohol asistoval pri každej desiatej až jedenástej nehode. Na dopravných nehodách sa 86 prípadoch podieľali vodiči motorových vozidiel. Chodci zavinili 4 dopravné nehody, rovnako tak aj cyklisti. Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti bolo porušenie povinností vodiča, nedovolená rýchlosť jazdy, nesprávne otáčanie a cúvanie a nesprávna jazda cez križovatku.

Reklama

-lt/TS-

Populárne články