Connect with us

Aktuality

Piešťany v hokejovej extralige končia, pokračovať bude Liptovský Mikuláš

Published

on

Reklama
Reklama

Mestské zastupiteľstvo v Liptovskom Mikuláši dnes 12. augusta o 14:00 rokovalo o odkúpení extraligovej licencie od klubu ŠHK 37, po hodinovej diskusii bol návrh nakoniec schválený. Za bolo z prítomných 22 poslancov 16 a tak najvyššia slovenská súťaž – Tipsport Liga po štyroch sezónach v Piešťanoch končí, i keď prevod ešte musí odobriť Slovenský zväz ľadového hokeja. Liptovský Mikuláš bude musieť piešťanskému hokejovému klubu doplatiť za odstúpenie licencie 85 000 eur, pričom 60 000 eur sa MHK 32 Liptovský Mikuláš „vrátia“ od spoločnosti Pro Hokej za účasť v novom ročníku extraligy. Havrani v novej sezóne zostúpia do najnižšej súťaže – druhej hokejovej ligy.

“Predpokladané ročné náklady MHK v prípade účasti v Tipsport lige sú cca 500-tis. EUR, t.j. že zostávajúcich 300-tis. EUR na prevádzku klubu je potrebné zabezpečiť od reklamných partnerov, sponzorov klubu a výberom vstupného na majstrovské zápas MHK. Doposiaľ je pre rok 2016 v rozpočte mesta vyčlenená finančná dotácia vo výške 160-tis. EUR na prevádzku klubu. V prípade, že MHK získa licenciu do Tipsport ligy v sezóne 2016/2017 bude potrebné počítať s navýšením týchto výdavkov o čiastku cca 80-90 tis. EUR, z dôvodu zvýšených finančných nárokov sezóny 2016/2017 už v mesiacoch september – december 2016,” píše sa v dôvodovej správe pre dnešné rokovanie zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši.

Pre hokej v Piešťanoch bolo uplynulé obdobie veľmi vyhrotené. Koncom júla rokovali poslanci o zvýšení dotácií na energie vo výške 50 000, ktoré nakoniec po dlhej debate schválili. Až začiatkom týždňa bolo rozhodnuté o udelení extraligovej licencie spoločnosťou Pro Hokej, nakoniec ju pridelil i klubu ŠHK 37, ale riadiaci orgán Tipsport Ligy vyjadril obavy zo štartu v nadchádzajúcej sezóne. MHK 32 Liptovský Mikuláš dostal v uplynulom období ponuku od ŠHK 37 Piešťany na odkúpenie licencie pre účasť A mužstva MHK v najvyššej licencovanej hokejovej súťaži – Tipsport lige na sezónu 2016/2017. Liptovský Mikuláš tak nakoniec po dnešnom rokovaní miestneho mestského zastupiteľstva extraligovú licenciu predsa získal. Podobné rokovania medzi oboma klubmi prebiehali už v priebehu minulého roku.

Zasadnutia Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja, na ktorom bude definitívne schválené pridelenie licencií jednotlivým klubom na sezónu 2016/2017, sa bude konať dňa 17. augusta.

Reklama

-lt/Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš, Piešťany TV, Piešťanskí Havrani/Foto: archív-

Populárne články