Connect with us

Aktuality

Piešťany predstavili ako mesto zdravia

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťany sa v stánku Slovenskej agentúry pre cestovný ruch prezentovali na veľtrhu World Travel Market, ktorý sa uskutočnil na londýnskom výstavisku ExCEL od 7. do 11. novembra.

[singlepic id=21978 w=320 h=240 float=right]„Piešťany sme predstavili ako mesto zdravia, pri spoločnom pulte so zástupcami kúpeľov. Taktiež sme ponúkali propagačné materiály Národného ústavu reumatických chorôb a Adeli centra, o tie bol veľký záujem,“ povedala Jana Hlaváčova z referátu stratégie mestského úradu.

Odborníci z oblasti cestovného ruchu, ktorí na najväčšie podujatie svojho druhu prišli, sa tiež zaujímali o voľnočasové aktivity. „Dosť ich upútali naše hrady a zámky, ponúkali sme im letáky, v ktorých sú popísané tie z okolia Piešťan. Záujem bol o cykloturistiku,“ uviedla J. Hlaváčová a dodala: „Veľmi im chutili kúpeľné oplátky, dokonca od nás niektorí chceli recept.“

Mladší návštevníci veľtrhu, najmä z exotických krajín chceli vedieť, či sú u nás festivaly a športové podujatia. Ľudia z Dubaja, Bahrajnu, Izraela a Spojených arabských emirátov sa podľa Jany Hlaváčovej najviac pýtali na kúpeľnú liečbu: „Niektorí už naše kúpele navštívili, iní sa ešte len chystali na základe odporúčaní.“

Reklama

Ďalej povedala, že mnohým chýbal spoločný propagačný materiál celého Slovenska: „SACR sa prezentovala iba časopismi Voyage. Tiež si nás ako krajinu mýlili s Českou republikou a Slovinskom.

„Ceníme si, že nám SACR poskytla priestor vo svojom stánku zdarma,“ uzavrela Jana Hlaváčová a ostatné náklady na prezentáciu Piešťan vyčíslila na 2000 eur.

[youtube width=“522″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=iPYnTzYOdMY[/youtube]

[nggallery id=1216]

Text: M. Palkovič Foto: J. Hlaváčová

Populárne články