Connect with us

Aktuality

Piešťany opäť plné podujatí. Tento víkend lietadlá, lode i siláci

Takmer 90 rôznych akcií ponúkajú Piešťany a okolie v mesiaci máj. Po dvoch rokoch pandemického útlmu ponúkajú aj nasledujúci mesiac pestrú zmes podujatí pre všetky vekové kategórie a skupiny ľudí. Tento víkend je to napríklad Festival letectva, preteky vo veslovaní, či súťaž silných mužov

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťany, odjakživa povestné pestrým dianím, sa po vynútenom útlme opäť prezentujú v plnej sile. Máj prinesie obyvateľom a návštevníkom regiónu takmer deväťdesiat podujatí, pričom každý si môže nájsť to svoje podľa vlastných preferencií.

„Piešťany už nie sú známe iba ako pokojné kúpeľné mesto s liečivými prírodnými zdrojmi, ale aj ako mesto zábavy, aktívneho odpočinku i adrenalínových atraktivít pre ľudí v produktívnom veku a mladých. Čoraz viac k nám chodia za oddychom, regeneráciou či tréningom aj športovci a športové kluby, ktorým náš región poskytuje komplexné služby a možnosti tréningu i regenerácie,“ hovorí Michal Bezák, predseda predstavenstva Rezortu Piešťany.

Ťahákom tohto víkendu je  Festival letectva Piešťany 2022 či 39. ročník medzinárodnej veslárskej regaty O pohár SNP. Na Sĺňave sa budú konať aj Majstrovstvá Slovenska vo veslovaní.

Reklama

K Piešťanom už neodmysliteľne patrí aj Slovenský pohár silných mužov Strongman a Tradičné umelecké remeslá na Kúpeľnom ostrove. Koncert Cigánskych diablov v hoteli Thermia Palace či Deň kvetov v Hlohovci sú ďalšími skvelými tipmi na výlet do piešťanského regiónu.

Kompletný kalendár nájdete na stránke https://kalendar.rezortpiestany.sk/.

TS / red

Populárne články