Connect with us

Aktuality

Festival letectva Piešťany 2022 – nočná letecká show prvý raz na Slovensku

Festival letectva v Piešťanoch, ktorý začal v piatok 6.mája po prvý raz na Slovensku predstavil dynamickú letovú nočnú show. V sobotu sa môžete tešiť na jej rozšírené repete.

Published

on

Reklama
Reklama

 

 

V piatok sa do areálu piešťanského letiska schádzali diváci už od popoludnia. Čakali ich zaujímavé ukážky na zemi i vo vzduchu. Program vyvrcholil nočnou show v podaní švédskej zostavy RAGNAROK DUO – SCANDINAVIAN AIRSHOW. Predstavilo sa aj historické Bronco s jeho farebnou svetelnou šou, či Jozef Vaško na L-29 Delfín.

Reklama

Veľmi zaujímavé predstavenie mohli návštevníci vidieť v podaní paraglaidistov The Flying Dragons, ale aj zaujala tiež nočná akrobacia obrých modelov.

Balónová šou sa žiaľ nemohla uskutočniť, pre silný vietor, tak balónisti aspoň zohriali priestor letiska svojimi zapálenými horákmi.

K vrcholom programu patrilo vystúpenie Scandinavian Airshow obohatené o laserové a pyrotechnické efekty, dronová šou a na záver laserová šou na zemi. Medzitým predviedli ešte nočný zoskok na padákoch poľskí parašutisti zo Sky Magic Team a vrtuľník ministerstva vnútra MI-171.

-th-

Populárne články