Connect with us

Aktuality

Piešťanské letisko prijalo prvý pravidelný charterový let po piatich rokoch

Published

on

Reklama

Na piešťanskom letisku mali v nedeľu 1. septembra dôvod na malú oslavu. Po dlhých piatich rokoch sa sem opäť vrátili pravidelné charterové lety. Lietadlo ATR 72-202 leteckej spoločnosti Danube Wings priviezlo z Berlína  38 klientov cestovnej kancelárie EuroMed.

[singlepic id=46705 w=560 h=385 float=center]Cestovná kancelária Euromed plánuje do konca roka ešte ďalšie tri lety v trojtýždňových intervaloch. „Sme radi, že sa nám podarilo pomerne dobre obsadiť prvý let, hoci sme tento produkt nemali v našom katalógu. Teraz v septembri vyjde nový katalóg pre našich klientov a veríme, že aj vďaka nemu budeme na budúci rok schopní priviezť hostí z Berlína minimálne desaťkrát,“ povedal  Andrej Klimek, konateľ spoločnosti EuroMed Slovensko. Hostia po prílete  smerovali prevažne do piešťanských kúpeľov, dvaja do hotela Park a niekoľko ďalších pokračovalo do Trenčianskych Teplíc a Bojníc. Podľa Andreja Klimeka išlo prevažne o klientov, ktorý by inak do Piešťan neprišli, pretože dlhšie cestovanie autobusom, alebo let do Viedne a následné cestovanie je pre nich problematické. Pri priamom lete Berlín Piešťany ho však dokážu zvládnuť.

Reklama

Na letisku Piešťany dúfajú, že týmto letom odštartovali novú éru. Za posledných päť rokov tu pristávali iba príležitostné lety. Najčastejšie  v súvislosti s futbalovými zápasmi a malé súkromné lety. Budúci rok by podľa výkonného riaditeľa Letiska Piešťany Františka Vargu mohli okrem pravidelných letov z Berlína pribudnúť  aj lety z Tel Avivu a Ruska. Hlavne ruský trh je podľa neho zaujímavý. Všetko je však zatiaľ v štádiu rokovaní.

Letisko Piešťany je tak ako všetky slovenské letiská v súčasnosti odkázané na štátnu pomoc. Na to, aby sa letisko dostalo z červených čísiel a dokázalo prežiť samé, by potrebovalo previezť ročne 36-tisíc pasažierov.  Riaditeľ František Varga tvrdí, že do budúcna je toto číslo realizovateľné.

Reklama

[nggallery id=2475]

Text a foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články